Zavřít reklamu

Nedávno jsme psali, že Apple nejspíše chystá zrušit stahování hudby z iTunes. Všechno může být nakonec jinak. Server Cult of Mac uvedl, že Apple taková tvrzení popírá. Může se tak stát, že éra kupování hudby  jen tak nezmizí. Server poukazuje na vyjádření jednoho z mluvčích Applu, který informace o zrušení stahování hudby z iTunes kategoricky popřel. Nutno však říci, že vyjádření mluvčího Applu se podařilo získat jednomu z bulvárních britských plátků, takže věrohodnost zaručit nemůžeme.

Zajímavé je, že diskuzi o tomhle tématu rozdmýchal sám otec Apple Music Jimmy Iovine. Když se ho v BBC ptali, kdy a jestli vůbec stahování hudby zruší, řekl: „Je to jednoduché, stane se to, až to lidé přestanou kupovat“. Otázkou je, zda by to byl problém. Apple Music se těší velké popularitě, když nedávno získal za 14 dní celé 2 miliony nových placených uživatelů. Celkově tak překonal hranici 40 miliónů odběratel a bude se snažit stíhat Spotify.

Synonymem pro jablečnou hudbu jsou poslední roky především sluchátka AirPods:

Je jisté, že o iTunes v souvislosti se stahováním hudby neslyšíme naposledy. Apple rád mlží až do konce. Steve Jobs také kdysi říkal, že nepracují na mobilním telefonu či tabletu a jak jsou dnes tyto produkty legendární. Na druhou stranu však samozřejmě nelze vývoj iPhonu se skomírající iTunes srovnávat. Zatímco příchod iPhonu lze totiž označit za revoluci, zrušení iTunes můžeme brát spíše jako nucenou evoluci celého hudebního odvětví.

apple music
Zdroj: Apple.com

 

Související články

Dnes nejčtenější