Zavřít reklamu

AirPods jsou v mnoha ohledech skvělá sluchátka, ale do začátku dostala jen skromnou podporu gest. S příchodem iOS 11 se zážitek ze sluchátek znatelně zlepšuje, protože nově lze nastavit různé funkce pro každé sluchátko zvlášť a navíc je nově možné dvojitým poklepáním přeskočit na další skladbu. Stále to však nestačí, AirPody totiž pořád mají ještě možnost se po stránce gest vylepšovat a právě od toho je tu tweak Siliqua.

Za vznikem tweaku stojí iOS vývojář LaughingQuoll, který se jím pochlubil na Redditu. Jak sám upozorňuje, Siliqua je stále ve fázi vývoje, ale už teď nabízí poměrně lákavé funkce. V první řadě je možné dvojitým poklepáním přeskočit na následující skladbu, což je možné právě až od iOS 11 (tweak funguje na iOS 10). Pokud ale na některé ze sluchátek poklepete čtyřikrát, pak skladbu přerušíte případně opět spustíte. Jedno sluchátko tak se Siliqua podporuje více gest, což prozatím Apple neumožňuje ani v novém systému.

LaughingQuoll samozřejmě do budoucna slibuje více funkcí. Nemá chybět například podpora akcí Activatoru, možnost přiřadit jednomu gestu více funkcí, vyvolání několika funkcí najednou, ukazatel vzdálenosti sluchátek v metrech umístěný v ovládacím centru a nakonec i další funkce pro dvojité poklepání – zamíchání hudby, restartování skladby, přeskočení o 15 vteřin a přetočení skladby.

Pokud chcete tweak Siliqua na svém jailbreaknutém iPhonu vyzkoušet, pak si musíte v obchodě Cydia přidat následující repo:

repo.laughingquoll.net

Autor se ještě zmiňuje, že tweak je i nadále bude ke stažení zcela zdarma. Navíc se jedná o opensourcový projekt, tudíž je pravděpodobné, že se v budoucnu dočkáme dalších, možná i vylepšený tweaků, které budou rozšiřovat funkce AirPodů.

Siliqua-tweak AirPods
apple-airpods-fb

Dnes nejčtenější

.