Zavřít reklamu

V životě cupertinské společnosti hraje letošní rok obrovskou roli, protože k desátému výročí od představenízahájení prodeje první generace iPhonu připravuje ikonický model se zbrusu novým designem. Doposud se už objevila celá řada informací, konceptů a renderů, dokonce jsme měli možnost podívat se i na šasi výročního modelu. Z dostupných dokumentů je tedy patrné, jaké rozměry bude iPhone 8 mít.

YouTube kanál TechSmartt zveřejnil video, které nám poskytuje bližší pohled na obrazovku jako takovou. YouTuber divákům ukazuje ochranné sklo určené pro nadcházející vlajkovou loď, na které týmy z Cupertina intenzivně pracují.

Právě na ochranném skle jsou patrné ty největší změny v designu. Potvrzuje i informaci, že iPhone 8 se bude honosit displejem od okraje k okraji s tím, že pouze v horní části bude menší výřez pro přední kameru a různé senzory. Výřez tak horní stavový řádek v iOS rozdělí na dvě části, tudíž bude nezbytné reorganizovat ikony. Ale to není až takový problém.

Z ochranného skla, které nemá žádný výřez pro fyzický Home Button, vyplývá, že Apple skutečně vsadí na virtuální domovské tlačítko. Avšak ponechává otevřenou otázku nad biometrickou identifikací. Doposud se k autentizaci používal Touch ID vložený do Home Buttonu, což už nově možné nebude. Sice se mluví o tom, že by mohl být Touch ID integrovaný přímo do displeje, ale podle důvěryhodných zdrojů má Apple s touto technologií stále problémy.

Objevily se také zprávy o tom, že by Apple mohl napodobit výrobce Android smartphonů, na kterých je čtečka otisků prstů v zadní části zařízení. Zase na druhou stranu, šasi neukazuje, že by zadní strana měla nějaké Touch ID. Přijatelnějším řešením se tváří Touch ID v Power Buttonu na pravé straně. Šasi ukazuje, že Power Button je větší, a tak je možné, že je tomu tak kvůli integrované čtečky.

iPhone 8 concept Obshansky Tocuh ID FB

Dnes nejčtenější

.