Zavřít reklamu

Na půdě Neapolské univerzity, nejstarší státní vysoké školy světa a desáté nejstarší vůbec, se dnes slaví. Studium tam ukončili vůbec první absolventi vývojářské akademie Applu, jež funguje od loňského podzimu.

Osobně poblahopřát k úspěšnému zakončení devítiměsíčního studia přiletěla do Itálie viceprezidentka pro životní prostředí Applu Lisa Jackson. „Gratuluji prvním absolventům naší vývojářské akademie v Neapoli,“ napsala na Twitter.

Zkrátcený studijní program je zaměřen především na platformu iOS, zejména na zásady psaní kódu a vytváření aplikací. Kromě toho, že je zcela zdarma, mají všichni studenti k dispozici nejnovější MacBook, iPhone a iPad. Loni se přihlásilo přes 4 tisíce zájemců, štěstí se usmálo ale jen na 200 z nich.

„V Evropě najdeme mnoho nejkreativnějších vývojářů na světě, takže jsme rádi, že můžeme pomoct další generaci nadaných lidí, aby na jejich úspěchy navázali,“ prohlásil ředitel Applu Tim Cook loni v zimě, kdy byl projekt představen. „Na kontinentu díky vývoji aplikací vzniklo na 1 a půl milionu pracovních míst,“ poznamenal.

Apple zároveň tvrdí, že díky vývoji aplikací pro App Store v Itálii existuje přes 75 tisíc pracovních míst. Mezi významné italské vývojářské hráče patří například společnosti IK Multimedia nebo Musement.

Pro velký zájem z loňského roku bude letos kapacita programu rozšířena na 400 míst. Máte chuť to zkusit?

apple-academy-fb

Dnes nejčtenější

.