Zavřít reklamu

Co kdybychom vám řekli, že existuje místo, kde nejsou žádné věže mobilních operátorů, žádné mikrovlnné trouby a nepoužívá se zde Wi-Fi? Určitě by vás napadla místa uprostřed opuštěných ostrovů, ale na tomto místě žijí lidé a je přímo v Americe. Lidé, kteří nemají mobilní telefony, nešíří okolo sebe signály z Bluetooth, GPS, GSM, Wi-Fi nebo čehokoli podobného, našli své útočiště v malém městě s názvem Green Bank. V Západní Virginii existuje komunita lidí, která láká jedince, jenž chtějí žít jedinečně, chtějí být izolováni před moderním světem. Zároveň však přitahuje nejlepší vědce naši planety, kteří věří, že právě z Green Bank objeví mimozemské aktivity.

Green Bank totiž obklopuje takzvaná Národní tichá zóna, ve které nejsou žádná rušivá zařízení včetně mobilních telefonů, rádii, mikrovlnných trub a zkrátka všeho co vydává elektromagnetický smog nebo jakýkoli signál. Ten by totiž mohl rušit Národní observatoř pro rozhlasovou astronomii NRAO, která vlastní největší rádiový dalekohled na světě, který můžete vidět na fotografii níže. Rádiový dalekohled zachycuje rádiové signály z vesmíru a snaží se pátrat po mimozemském životě.

Komunita, která žije v Green Bank se dobrovolně vzdala všeho, co by by mohlo tento dalekohled jakýmkoli způsobem rušit. Lidé tak žijí na co se signálů týká nejklidnějším místem v Americe a jednom z nejklidnějších obydlených míst na světě. Bohužel jsme první generace, která prožívá celý svůj život obklopena signály z Wi-Fi, Bluetooth, GSM, GPS a mnoha dalších vysílačů a tak nikdo doposud neví, jak velký vliv na naše životy právě tato záření mají. Všeobecně je však jednoznačné, že se nejedná o příliš pozitivní vliv a ukážou až následující desítky let jak velký problém je celosvětový vliv rádio magnetického smogu na naše životy. Komunity v Green Banks se to však nekoná.

green bank

Dnes nejčtenější

.