Zavřít reklamu

Protože náš web tvoříme hlavně pro vás, naše čtenáře, rozhodli jsme se začít pozvolna vytvářet nový obsah. Prvním krokem budou rozhovory se známými lidmi, kteří mají kladný vztah k technologiím a nebojí se o nich mluvit.

Prvním hostem v našem novém projektu je DJ Fatte. Toho nejspíš většina z vás zná z rapového uskupení Ty Nikdy, ve kterém dělá DJ například s Restovi, IDEOVI, nebo Pauliem Garandovi.  A protože je opravdu mužem na svém místě a svému řemeslu rozumí, koho jiného bychom měli na úvod vyzpovídat. Příjemnou zábavu.

fatte.2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

Ahoj Fatte, protože děláme rozhovor pro Letem světem Applem, určitě se sluší na úvod zeptat, jaké jablečné produkty používáš?

Zdravím všechny čtenáře Letem světem! Momentálně používám jen notebook a telefon.

 

To je skoro standardní výbava každého uživatele Applu, nemáš se za co stydět. Co je vlastně pro tebe tou největší výhodou, kterou bys u těchto produktů vypíchl?

No, asi takhle. Od doby, co hraju, jsem na koncertech vystřídal už tři PC různých značek a vždy skončily stejně. Po nějaké chvíli se začali při hraní se Seratem (software na mix hudby pro DJ – pozn. red.) sekat a šly do kopru. Jednoho dne už jsem se fakt naštval, sebral se a naběhl do iStyle pro normální a spolehlivou mašinu. Cena byla samozřejmě trošku jinde, než u PC, ale myslím, že jsem udělal správně. Fakt to totiž funguje. Takže k Macu jsem přišel takhle.

 

Pěkná storka, u iPhone to máš podobně?

Ne úplně, tam je to zas trošku o něčem jiném. Tam mě zas ukrutně baví jejich design. 5S a SE jsou fakt krásný telefony a i když jsem viděl na konkurenčních najet některý aplikace rychleji, za ten design to stojí. Navíc ten rozdíl v rychlosti není tak velkej, že bys ho hned na první pohled poznal. Ze začátku jsem měl s telefonem sice trochu problémy, sám se mi vypínal a restartoval. Postupem času to ale odeznělo. Asi je ten Jobs fakt tak chytrý, že se dokáže opravovat sám.

 

Jasně. No každopádně jsi tedy na Applu nevyrostl. Co jsi tedy před tím měl?

Hele, jel jsem na noťasech Sony Vaio, Acer a Dell.

 

A přechod na Mac?

Nebylo to nic hroznýho. S pár věcmi jsem poradit potřeboval, něco je tu fakt dost jiný. Teď jsem ale opravdu nad míru spokojen a zvyknout si šlo fakt rychle.

 

S telefonem jsi to měl asi stejně, co?

Jojo, bez problému. Před iPhonem jsem měl myslím Samsung Ace. Ale se zvykáním fakt žádný problém. Ono jak je teď vše v češtině, tak se dá zvyknout na vše a dost rychle. Teda pokud umíš číst. (směje se)

 

Zníš vcelku nadšeně. Jak dlouho na těch produktech vlastně jedeš?

Už to nějakej pátek je. MacBook Pro mám asi dva roky a nedávno jsem na něj doplatil poslední splátku. (směje se) No a iPhone mám už myslím třetím rokem.

 

Takže už úplným začátečníkem v jablečným světě nejsi. Co třeba ty a aplikace? Co používáš?

Ty jo, žádný seznamy nečekej. Mac mám hlavně na koncerty a administrativu, takže si ho ničím moc nezaplácávám. Telefon zas používám na volání, esemesky, Instagram, Facebook a navigaci do auta.

 

Však ono to mnohdy takhle stačí. A na Macu teda jen koncertuješ, nebo i vymýšlíš doma beaty?

Hudbu jako takovou tvořím na klasickém PC. Na tom jedu ještě na XPčkách. Pokud by tě zajímal program, tak je to CUBASE.

 

Jasně, jasně. No a když jsi se zmiňoval o Instagramu, musím se tě na něj zeptat. Přijde mi, že přes něj se svými fanoušky dost živě komunikuješ. Máš na svoje příspěvky nebo instastorky nějakej větší fame?

No zas tak velký ne. Občas někdo napíše pod instastories, že jsem pán a tak. A občas taky nějaká fanynka. (usměje se) Jinak mi lidi spíš píšou na Facebook, tam je to v podstatě denně. Chtějí převážně názor na jejich tvorbu nebo koupit nějakej beat.

 

Takže se určitě na sociálních sítích nenudíš. Teď tě možná trochu popíchnu, ale nedá mi to se nezeptat. Z tvého Instagramu je totiž celkem patrno, že jsi opravdu velký milovník piva. Zkoušel jsi třeba někdy nějakou aplikaci, která by měla pomocí telefonu změřit hladinu alkoholu v krvi?

Nezkoušel a ani to možná radši nechci vědět. A dík, teď z toho mám akorát chuť na pivo. Fakt díky. (směje se) Ale kamarád má alkohol tester s aplikací na iPhone. Funguje to dost dobře. Já si teda radši nedýchám, jinak bych asi nikdy nemohl jet autem. (opět se směje)

 

Dobře, tak tohle radši dál rozvádět nebudeme. Skočíme úplně někam jinam. Co třeba ty a hry? Hraješ?

Vůbec. Přijde mi to jako mrhání časem. Raději dělám hudbu a ta upřímně někdy zabere tolik času, že i zapomenu jíst. Takže teď fakt nic. Ale když jsem byl malý, chtěl jsem různé videohry opravdu hodně. Brzo mě to ale přešlo, vlastně hned poté, co jsem dostal svůj první PC k patnáctinám. To bylo dělo. Měl jsem tam dvourychlostní vypalovačku. Teď už je to devatenáct let, letí to. Každopádně jsem tam měl Need for Speed a nějaký Unrealy. Párkrát jsem si to zapl, ale hudba byla silnější. Navíc mě prostě neuvěřitelně s****, že to či ono nejde udělat.

 

Dvourychlostní vypalovačka, teda. Doba je už fakt někde úplně jinde. Jak to vlastně teď všechno vnímáš? Neděsí tě, jak neuvěřitelně se všechno žene vpřed? Že třeba věci, který jsou teď úplně běžný byly za tvých mladých let fakt hloupý nápady a nerealizovatelný myšlenky?

No, neděsí mě to, ale dopředu to letí fakt každým dnem. Osobně to vidím na sobě. Začínal jsem v jednostopém programu, který je určený spíše na stříhání. Dělali jsme v něm tracky, aranže atd. a byla to vcelku makačka. A teď? Máš úplně jiné možnosti a můžeš fakt cokoliv. Osobně ale nedělám v nejnovějších verzích programů. Dělám v tom, na co jsem zvyklý a prej mi to jde dobře.

 

Dobře ti to jde určitě, když plníte velké sály svými fanoušky. Byl jsem na vás v Olomouci a byla to fakt pecka, klobouček! Každopádně, stíháš vnímat ty vřavy lidí u pódia? Všímáš si třeba, na co vás při koncertu natáčí a tak?

No, abych pravdu řekl, já ani moc ne. Stojím za gramcema, musím hrát a mega si to užívat a pařit. Takže moc nevidím, na co lidi fotí a točí. Ale párkrát byl na našem koncertu i otec a pak na mě machroval, jak jeho novej telefon krásně fotí. Já mu ukázal svoje fotky ze stejnýho koncertu za stejných světelných podmínek a jeho úsměv náhle spadl. Abych se ale vrátil k tvé otázce. Občas vidím hlavně mimo koncerty děcka, který mají nejnovější iPhony. No já nevím, osobně bych nového Jobse devítileté holce nedal.

 

Občas je to blázinec, máš pravdu. Hele a co třeba nějaká fajn appka, která by vaše fanoušky informovala o všem, co se v labelu děle? Přemýšleli jste o tom někdy?

Já určitě ne. Jestli o tom přemýšlel majitel labelu, to fakt nevím. Ale řekl bych, že ne.

 

Jasně, chápu. No, bylo by to ale určitě super. A co třeba ty a iTunes? Nějaký skladby tam společně s IDEOU nebo Restem máš. Jak je to s příjmy odtud?

Ty jo, přesný čísla ti neřeknu, protože je nemám. Jako asi takhle. Mě iTunes fakt neživí. Samozřejmě si tam lidi občas nějakou hudbu koupí, nicméně měřítko ti fakt neřeknu a asi nebude nějak moc obrovský.

 

Dobrá. To bude asi tak vše, na co jsem se tě chtěl zeptat. Díky moc za tvůj čas a ať se ti daří!

Taky díky, měj se a ať vás čtou!

fatte fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější