Zavřít reklamu

Další novinka, která byla včera představena na jablečné WWDC, je pokračování skvělé hry Monument Valley. V pořadí už druhý díl této velice úspěšné zábavičky vychází zatím jen na platformě iOS a stojí 149 korun. První díl Monument Valley vyšel v roce 2014 a za jeho vznikem stojí studio ustwo Games. Hned po uvedení sklidil obrovskou vlnu kladných ohlasů a vysloužil si mnoho ocenění. Mnohdy je zařazován i mezi nejlepší mobilní hry všech dob. Hlavním cílem prvního dílu je provést princeznu spletitým systémem bludišť a optických iluzí. Druhý díl však přináší něco trochu jiného.

Podle vývojářů jsou základy nové hry velmi podobné prvnímu dílu. Děj se odehrává ve stejném vesmíru, nicméně v úplně nových lokacích. Ty jsou samozřejmě opět propleteny různými bludišti a hádankami. Místo princezny se však vtělíme do kůže matky Ro, která spolu se svými dětmi prochází prostředím. Hlavní hrdinka druhého dílu je zároveň i tvůrcem světa, kterým se pohybujeme, takže o nějaký příběhový přesah rozhodně nebude nouze.

„Chtěli jsme najít ten pravý důvod, proč se do Monument Valley vrátit. Příběh matky, která není jen rodičem, ale i stvořitelem světa, se nám proto zdál skvělý a cítili jsme, že ho musíme vyprávět i našim fanouškům,“ rozpovídal se o pokračování úspěšného prvního dílu Dan Gray, hlavní vývojář studia ustwo Games.

Podle jeho slov strávili vývojáře více než dva roky hledáním těch nejtalentovanějších lidí, kteří by pro druhý díl vytvořili krásný inspirativní svět. Času však rozhodně nelitují a jednohlasně se shodují na tom, že jsou z výsledku více než nadšení.

Opravdu krásný zážitek

Pojďme si ale trošku přiblížit samotnou hru. Jak už jsme uvedli v předchozích řádcích, nová hra se vrací do známého prostředí. Příjemný vzhled krajiny Monument Valley sice navazuje na původní díl, nicméně pro pochopení celé hry ho noví hráči odehrát nemusí.

V nových dobrodružstvích se setkáme s propracovanějšími optickými iluzemi, než v prvním díle. Nově bude možné různě interagovat a vymýšlet nové způsoby řešení. Tomu notně napomůže i nový systém hraní za dvě postavy. Díky němu budou úkoly daleko složitější a určitě se u některých na dobrou chvíli zastavíte.

Celá hra má navíc nádech uměleckého díla, které vás určitě svou estetikou osloví. Lokace jsou tvořeny v opravdu zajímavých geometrických strukturách a dokážou hráče zaujmout.

To vše je navíc provázáno krásným zvukem. Ponořte se do fantastického světa plného různých melodií a interaktivních zvuků, které jsou ušity přesně na míru každému kroku vaší postavy.

monument valley II

Zdroj: macrumors

Dnes nejčtenější

.