Zavřít reklamu

Skutočnosť produkcie filmových počinov z prostredia známych herných titulov nie je v dnešnej dobe žiadnou novinkou. No ak sa jedná o hru pre platformu mobilných telefónov, to už je trochu iná záležitosť. Presne to je prípad známej puzzle série Monument Valley, ktorá sa už čoskoro dočká vlastného filmového spracovania. Podľa posledných zdrojov sa práva na filmovú snímku podarilo uchmatnúť spoločnosti Paramount Pictures, ktorá sa v kooperácii s Weed Road Pictures postará o spracovanie na striebornom plátne.

Režisérom filmu bude Patrick Osborne, ktorý je známy hlavne vďaka svojej práci na filmoch Big Hero Six, Paperman alebo Feast. Práve posledný menovaný počin mu vyslúžil ocenenie v podobe Oscara za najlepší krátky animovaný film. Okrem spomínaných projektov pracoval aj ako animátor na rozprávkach Wreck it Ralph alebo Bolt. Štúdia, ktoré majú na starosti produkciu filmu dúgajú, že fanúšikom prinesú rodinný franchise, ktorý odštartujú práve prvým filmom Monument Valley.

Hry zo série Monument Valley si vyslúžili mnoho ocenení na poli originality, hrateľnosti a celkového grafického spracovania.

„Monument Valley predstavuje jedinečný zážitok, ktorý je zároveň malý v ohľade spracovania na mobilných telefónoch, no obrovský vo svojej myšlienke. Veľmi ma teší, že budem mať tú česť spracovať Idino tajuplné kráľovstvo a pretvoriť netradičné architektonické spracovanie do filmovej podoby. Som nadšený, že môžem priniesť túto unikátnu sériu do kín, spolu s talentovaným tímom v Paramount a Weed Road Pictures,“ opisuje nedočkavo režisér nadchádzajúcej snímky.

Ak sa pýtate, čoho sa dočkáme vo filem Monument Valley, odpoveď je veľmi potešujúca a jednoduchá – presne rovnakých prvkov, s akými sme sa mohli stretnuť v hernej sérii. Príbeh bude zachytávať optické ilúzie fiktívneho sveta, do ktorého sa zatúlajú hlavné postavy filmu. Filmové spracovanie prinesie poriadnu dávku dobrodružstva a dychberúce spracovanie plné abstraktných prvkov, z ktorýchsa nám zatočí hlava. Konkrétneho dátumu príchodu filmu do kín sme sa zatiaľ nedočkali, nakoľko Osborne pracuje na niekoľkých ďalších projektoch. Nemožno však pochybovať, že Monument Valley prinesie rovnakú kvalitu vo filmovom spracovaní, ako tomu je v populárnej hernej ságe.

  • Hry zo série Monument Valley pre iOS nájdete v App Store

[appbox appstore id728293409]

[appbox appstore id1187265767]

Monument

Související články

Dnes nejčtenější

.