Zavřít reklamu

Chatovací aplikaci WhatsApp využívá ke komunikaci se svými blízkými, přáteli i kolegy zhruba miliarda světové populace. Právě kvůli takové popularitě se stává terčem kybernetických zločinců, kteří teď útočí na uživatele aplikace se zprávou lákající na změnu barvy prostředí. Pokud jste tedy na WhatsApp obdrželi zprávu s pozvánkou ke změně barvy, potom ji ignorujte.

Sice zní velice dobře, že změníte tradiční zelenou barvu například na růžovou, modrou či jiný oblíbený odstín, ve skutečnosti se však jedná o velký podvod. Pozvánka se může zdát natolik věrohodná i kvůli tomu, že dokonce používá písmo Cyrillic, aby vypadala jako oficiální webová stránka whatsapp.com (podvodná stránka je na adrese шһатѕарр.com).

Po kliknutí na odkaz шһатѕарр.com dostanete následující zprávu: „New colours for WhatsApp, now you can change your WhatsApp and leave it your favourite colours.“ V překladu to znamená: „Nové barvy pro WhatsApp, nyní si můžete změnit svůj WhatsApp a zvolit si svou oblíbenou barvu.“ Zpráva dále uvádí, že nové barvy jsou k dispozici pro iOS, Windows a BlackBerry.

Dále musíte sdílet stránku s dalšími 12 přáteli, aby došlo k „ověření“. Poté, co jste „ověření“ dostanete upozornění, že funkce je k dispozici pouze na desktopech, a tak budete vyzváni, abyste si nainstalovali rozšíření s názvem BlackWhats z Chrome Web Store. Nicméně namísto krásných barev pro WhatsApp se jedná o malware. Google rozšíření odstranil. Ale musíme podotknout, že rozšíření bylo také věrohodné, protože se chlubilo 4 hvězdičkami od 55 hodnotících uživatelů.

whatsapp

Zdroj: indy100

Dnes nejčtenější

.