Zavřít reklamu

Doslova rájem pro zloděje bývají obrovské společenské akce, jako jsou například festivaly. Své by o tom mohl vyprávět jeden zloděj na Coachella festivalu, kde okradl více než sto lidí. Podle jedné zprávy se u něj v batohu našlo 130 chytrých telefonů. Zloděj asi nepočítal s tím, že by ho někdo mohl vystopovat díky praktické funkci Find My iPhone (Najít iPhone).

Jakmile si lidé všimli, že u sebe nemají svůj iPhone, okamžitě aktivovali funkci Find My iPhone, aby zjistili, kde se jejich zařízení nachází. A zaznamenali, že se jejich telefon pohybuje po areálu. „Aktivovali jsme si funkci Najít iPhone a ukázalo se, že naše telefony měl jeden chlápek,“ řekl jeden z okradených.

Server SFGate hlásí, že policie pachatele zadržela: „36letý Newyorčan Reinaldo de Jesus Henao byl rychle zadržen ochrankou, která s ním čekala do příjezdu policie. Poté ho policie v areálu festivalu zatkla.“

Reinaldo de Jesus Henao byl obviněn z krádeží. Policie okamžitě vrátila 20 telefonů svým původním majitelům, přičemž zbylá zařízení dala do ztrát a nálezů festivalu. Ještě že byl zloděj natolik hloupý, že telefony ihned nevypnul. Díky tomu mohli majitelé iPhonů ihned najít své zařízení. Bylo by dobré, kdyby Apple našel způsob, jak najít iPhone, i když ho zloděj vypne.

Cupertinská společnost si v loňském roce patentovala funkci pro automatické snímání fotografií, natáčení videí a pro uložení otisku prstů zlodějů. Pokud by se člověk snažil neoprávněně dostat do zařízení, iPhone pořídí fotku, video či otisk prstu a tato data odešle na vzdálený server pro další vyhodnocení.

iphone fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9TO5Mac

Související články

Dnes nejčtenější