• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Vymřou žirafy a tučňáci? Ovlivnit to můžete i vy, začněte tím, že vyrazíte na festival

  Tisková zpráva: Nejen to, jak probíhá proces záchrany ohrožených živočišných druhů, ale i jak se dá komunikovat s delfíny nebo změnit chování u zvířat. To vše se od předních expertů z Čech i ze zahraničí dozvědí návštěvníci v rámci doprovodného programu festivalu Příběhy Země. Mezinárodní festival dokumentárních snímků odstartuje v Praze 6. října a potrvá do 12. října v Praze, poté se přesune do dalších 40 českých měst.

  Diváci si film budou muset „tvrdě odmakat“
  „Naším cílem bylo divákům symbolicky naznačit, že pokud chceme na této planetě ještě nějaký čas žít, bude to dřina a musí se zapojit každý z nás,“ vysvětluje myšlenku doprovodného programu ředitel festivalu František Štefan. Právě proto, aby si diváci na vlastní kůži okusili, jak náročné je energii vytvořit, budou mít možnost 10. října v kině Dlabačov pomocí jízdních kol popohánět promítací zařízení a spustit si vybraný film. Těm, kteří si při sledování filmů potrpí na pohodlí, festival nabídne i světové dokumenty z pohodlí diváckého křesla.

  pribehyzeme
  Na festival přijede i ektromobil
  Ve dnech 7.–8. října se na Mariánském náměstí v rámci doprovodného programu Mezinárodního filmového festivalu Příběhy Země uskuteční akce „Čistá a chytrá doprava“.
  „Na náměstí přijede i elektromobil,“ říká k programu marketingová ředitelka Veronika Suchanová s tím, že zájemci si budou moci zkusit i chytrou jízdu“ „Zkušební jízdy v elektromobilu proběhnou v neděli dopoledne na Strahově.“ Během akce pořadatelé veřejnosti ukáží i mobilní dobíjecí stanice, aby demonstrovali, jak snadno se elektromobil dobíjí. „Pokud máte svůj vlastní elektromobil, můžete si ho díky mobilní dobíjecí stanici na místě dobít,“ dodává s úsměvem Suchanová.

  Festival plný přednášek světových expertů
  Přemýšlíte o tom, jak své děti připravit na budoucnost? Jaká povolání nejspíše časem zaniknou či naopak vzniknou? Pak si přijďte poslechnout přednášku Boba Kartouse, který se tématem českého školství dlouhodobě zabývá. Nerozumíte si se svými domácími mazlíčky? Nevíte, proč je váš pes či kočka přehnaně agresivní? Určitě vás inspiruje přednáška Františka Šusty, který umí používat speciální metodu dorozumívání se se zvířaty v pěti větách

  pribehyzeme_2

  O festivalu
  Filmový festival Příběhy Země (loni pod názvem Ekotopfilm) se bude konat začátkem podzimu v Praze a následně i v dalších 40 městech České republiky. Loni si ho nenechalo ujít na 72 tisíc návštěvníků, kdy kampaní „Dochází nám herci“ upozorňoval na vymírání ohrožených druhů. S letošním podzimem přijde podruhé, pod novým názvem Příběhy Země. „Je to lepší vyjádření myšlenky festivalu. Tou je spojení filmu, zábavy a poznání,“ vysvětluje František Štefan. „Filmy, jež festival přináší, jsou zejména o nás lidech, kteří máme jedinečnou moc udělat svět lepším, nebo jej zničit. Jsou to příběhy o dobru a zlu, o minulosti i budoucnosti. Jsou to příběhy zahalené tajemstvím, protože se vlastně úplně nedovíme, jak dopadnou. Jejich konec však můžeme ovlivnit, protože my všichni v nich hrajeme důležitou roli,“ dodává. Více informací o festivalu a filmech najdete na www.pribehyzeme.cz.

  Leitz
  Vstoupit do diskuze

  Diskuze

   Tady je to jak na TV NOVA 😀 každý druhý článek je reklama… Škoda, bývalo to tady dobrý portál který jsem měl rád, ale poslední dobou je to samá komerce.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  Stropní svítidlo Philips se vám zcela přizpůsobí
  iPouzdro.cz vám nyní ke každé objednávce přibalí protiskluzovou podložku jako dárek zdarma
  x-mini
  Tip na originální dárek: zvukově laděné mobilní  Bluetooth reproduktory a slucháta X-mini a Wodasound a navíc se zaváděcí slevou !
  Tvrzené sklo na iPhone s doživotní zárukou a slevou pro čtenáře!
  Ponořte se do zážitků s voděodolnou akční kamerou Furibee F80
  Akce na originální Apple kabely za 199 Kč
  Co (si) nadělit pod stromeček? Tip na dron DJI Spark se slevou 2000 Kč pro naše čtenáře
  Tip na dárek k Vánocům: chytrý robotický vysavač se spoustou funkcí za 3400 korun
  TIP: Kde a jak jednoduše koupit bitcoin. Lze na něm stále ještě vydělat?
  Nositelná elektronika, telefony, tablety nebo příslušenství za skvělé ceny. Čistka (nejen) v českém GearBest skladu
  Výprodej toho nejlepšího příslušenství pro iPhone se speciální slevou pro čtenáře
  Speciální nabídka: čistička vzduchu Xiaomi s OLED displejem
  S novými balíčky Vodafone Pass už data počítat nemusíte, neubývají
  Cyber Monday pokračuje: pořiďte si dron, smartphone Xiaomi nebo chytré hodinky se slevou
  Vyhrajte lyžarský zájezd v hodnotě 20 000 Kč ve vánoční soutěži
  Nový systém QTS 4.3.4 umožňuje zavádět IoT aplikace na NAS servery od QNAP s ARM procesory
  Tuto akční kameru připojíte do Lightning portu iPhonu a můžete natáčet 360stupňová videa
  Cyber Monday: kamera do auta, elektrokoloběžka a chytrá TV od Xiaomi se slevami pro naše čtenáře
  HighSky - Obchodujte online