Zavřít reklamu

V roce 2013 americká vládní agentura Federal Communications Commission (FCC), která upravuje podmínky v oblasti mobilní hlasové komunikace, plánovala zavést pravidla, která by umožňovala cestujícím telefonovat a surfovat na internetu i na palubě letadla. Ale nakonec se rozhodla, že používání hlasových služeb bude ve vzduchu zakázáno. Informoval o tom samotný předseda Ajit Pai.

Ajit Pai chce ukončit řízení zahájené před čtyřmi lety, jehož cílem bylo povolit cestujícím používat mobilní telefony pro telefonní hovory a data i ve výšce 9 tisíc metrů nad zemí. V prohlášení Ajit Pai uvedl, že tento plán je nekoncepční, a tak se postavil za piloty a letušky.

„Stojím za piloty, letuškami a leteckou veřejností. Jsem proti nedomyšleným plánům FCC, které by umožnily lidem, aby využívali mobilní telefon i ve vzduchu. Nevěřím, že by byla realizace tohoto plánu ve veřejném zájmu. Smeteme to ze stolu, protože Američané po celé zemi, stejně jako já, si chtějí užít chvíli klidu alespoň ve výšce 9 tisíc metrů nad zemí,“ uvedl předseda FCC.

Koncem roku 2013 americká FCC předložila návrh, který by umožnil cestujícím používat mobilní telefony k telefonování a surfování během letu, a to i navzdory protestům ze strany letušek, leteckých společností, skupiny spotřebitelů a pilotů. Aby se stal návrh neplatným, potřebuje Ajit Pai ještě podporu dalších dvou komisařů.

Cestující však mohou používat elektronická zařízení, jako jsou iPhony či iPady po celou dobu letu, ale musí je mít v režimu Letadlo.

iphone plane flight
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější