Zavřít reklamu

Bezdrátová sluchátka AirPods sice nejsou až takovým boomem, jak pravděpodobně jejich výrobce předpokládal, ale mají obrovský potenciál. Společnost Apple chce být krok před konkurencí, a proto už přemýšlí o vyspělejších vlastnostech sluchátek. US Patent & Trademark Office zveřejnil tři patenty, jež naznačují, že sluchátka budou mít fitness a biometrické funkce.

Cupertinská společnost už podala patentovou přihlášku na biometrické prvky, které se mají objevit u budoucího iPhonu 8. Patent, který se vztahuje ke sluchátkům, ukazuje, jak by mohl být PPG senzor přidaný do sluchátek tak, aby se dostal až k části ucha zvané tragus (chrupavka u vchodu do ušního kanálku). Díky tomu by PPG senzor dokázal sledovat biometrické údaje. Podobnou techniku používá Apple u svých Apple Watch.

Problém je ten, že ve většině případů vnější povrch sluchátek nemá dostatečný kontakt s částí ucha zvanou tragus, a tak nemohou získat přesné biometrické informace. Apple je detailista, a tak pracuje na tom, jak překonat tato omezení. V patentu je uvedeno, že PPG se umístí hned k reproduktoru, aby senzor navázal kontakt s částí tragus, která se nachází na začátku zvukovodu. Sluchátka by tak mohla měřit srdeční tep, galvanizaci kůže, EKG, impedanční kardiografii a teplotu.

Apple také uvádí, že by mohly být tři mikrofony uspořádány v trojúhelníkovém tvaru, aby došlo ke zlepšení zvuku a potlačení šumu.

Tyto patenty neznamenají, že se funkce objeví hned u další generace, ale spíše představují pohled na to, jaký má zařízení potenciál.

airpods-fb-6

Zdroj: 9TO5Mac

Dnes nejčtenější

.