Zavřít reklamu

iPhone 8 přijde o Home Button, který bude s největší pravděpodobností nahrazen celým spodním dílem obrazovky, skrze který bude uživatel telefon ovládat. O tom, že se s námi Home Button rozloučil již v současné generaci iPhonu, se spekuluje už od loňského jara. Zprávy o odstranění fyzického tlačítka se opakují na tolik, že se ho už opravdu asi nedočkáme. Nemusíme ale smutnit jelikož to co nás čeká, by mohlo být zatraceně dobré.

S první konkrétnější informací o tom, jak to bude s novou náhradou za Home Button, přišel před několika týdny analytik Ming-Chi Kuo. Podle něj bude spodní strana displeje telefonu (který nově zabere téměř 100% plochy přední strany) vyhrazena na nový ovládací panel, který bude plně interaktivní a na skrze který budou fungovat všechny snímací technologie.

A právě tento nový panel skýtá mnoho nových řešení, se kterými Apple může přijít. V podstatě by se mohlo jednat o něco, co se bude vzdáleně přibližovat Touch Baru který známe z nových MacBooků Pro. Home Button by měl svou vlastní virtuální pozici, která by byla daná. Vše okolo by se však mohlo dynamicky měnit na základě toho, co uživatel se svým iPhonem momentálně dělá. Veškeré ovládací prvky by se tak z displeje přesunuly právě sem. Ať už se jedná o volby „zpět“, nebo další prvky uživatelského rozhraní.

kuoiphone8

Na konceptech v galerii se můžete podívat, jak si implementaci tohoto „Home Baru“ představují někteří grafici. Apple velmi rád používá podobná řešení napříč svými produkty a přítomnost Touch Baru v iPhonu se tak jen nabízí. Pochopitelně se to tak jmenovat nebude (osobně tipuji právě Home Bar), ale vzhledem k posledním spekulacím, se toto řešení jeví jako velmi reálné.

Nahrává tomu také fakt, že je Apple s Touch Barem velmi spokojený a toto směřování v oblasti uživatelského rozhraní, je pro ně velmi zajímavé. Pokud by nový iPhone 8 dostal opravdu displej přes celou přední část, vzniknutí nového Home Baru by nijak nenarušilo současný poměr stran 16:9, který u displejů iPhonů je. Myšlenka Home Baru je velmi lákavá a pro Apple by se tím otevíralo mnoho příležitostí, jak uživatelům zpříjemnit používání telefonu. Potenciál je dle mého názoru v tomto případě obrovský, uvidíme, jestli ho Apple využije či nikoliv.

iphone8conceptthadeubrandao-800x420

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.