Zavřít reklamu

Je to jen něco málo přes měsíc, co iPhone oslavil své 10. narozeniny. Ovšem stále nás první model nepřestává fascinovat, jelikož se vždy jednou za čas objeví nové informace, které nám dovolí nakouknout do zákulisí vývoje prvního modelu. Ještě před tím, než Steve Jobs a jeho tým dospěli k finální podobě iPhonu první generace, přišli designéři v Applu se svými nápady. Ty se v drtivé většině případů neujaly, ale některé z nich Apple nakonec použil, a to při vývoji iPhonu 3G a částečně i iPhonu 4.

Jak jistě všichni moc dobře víte, dlouholetý spor mezi Applem a Samsungem začal především v době, kdy Samsung okopíroval design a některé funkce prvního smartphonu od Applu a kalifornský gigant za to na jihokorejskou společnost podal žalobu. Soudní spor se táhne až do dnes a během těch let musel Apple několikrát dokázat, že design svých telefonů skutečně vymyslel. Soudu tak dovolil nahlédnout na návrhy a fotografie svých prototypů, které vznikly právě při vývoji prvního iPhonu. Nám, obyčejným fanouškům Applu, se tak naskytl pohled na různé možnosti, jak mohl telefon s logem nakousnutého jablka potenciálně vypadat.

Galerie prototypů:

Jak sami můžete vidět na fotografiích níže, Apple pro svůj telefon zvažoval skutečně snad všechny možné podoby, od zaoblených hran, po zvláštně tvarovaná záda až po telefon s maličkým displejem. Všichni se nyní s ohledem zpět do minulosti asi shodneme, že ve finále Steve Jobs a jeho tým vybrali ten nejlepší možný design pro svůj první telefon, jaký mohli. První iPhone měl zkrátka nadčasový design a ani dnes by se za něho nikdo nemusel stydět.

prvni first iPhone 2G black

zdroj: All Things D

Související články

Dnes nejčtenější

.