Zavřít reklamu

Včera jsme psali o tom, že je na obzoru nový velký patentový spor, ve kterém se proti sobě postaví Nokia a Apple. U soudu vše skončilo proto, že se společnosti nebyly schopny v posledních několika letech normálně dohodnout. Právnímu oddělení Nokie tak došla trpělivost a šli k soudu. Apple má porušovat 32 různých patentů, které Nokia získala nákupem cizích společností. Čekalo se, jak Apple na tuto žalobu zareaguje a netrvalo to ani 24 hodin a první reakce je tu. A jak to vypadá, Apple také hodlá pálit ostrými. 

Během včerejška se objevilo ještě několik informací, týkajících se žaloby Nokie. Apple měl porušit 32 patentů (to už víme), které sahají zpět až k iPhonu 3GS. Následně se také týkají každého iPadu, Apple Watch a Apple TV. Celý současný problém sahá až do roku 2011, kdy společnosti Apple a Nokia uzavřely patentový obchod. Apple mohl využívat patenty, musel za to ovšem platit poplatky. Tím byly veškeré neshody mezi Applem a Nokií vyřešeny. Alespoň tedy na oko.

Nyní ovšem vyšlo na povrch, že Nokia tyto patenty předala jiné společnosti, čímž zaniká předchozí smlouva, s cílem podniknutí právních kroků proti Applu. Tyto zmíněné patenty měla dostat společnost, která figuruje jako tzv. „patentový troll“ a jejím jediným cílem mělo být, dostat z Applu poplatky za údajné zneužití patentů. Zajímavostí je, že o něco podobného se tato samá společnost neúspěšně snažila už loni. V současné době tak Apple situaci žene k soudu s tím, že se chce vyvarovat toho, aby se něco podobného objevilo znovu.

Nokia_Apple_Samsung

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.