Tento týden se začaly objevovat zprávy o tom, že několika majitelům se vznítil jejich iPhone. Apple dnes na stížnosti odpověděl s tím, že testy ukázaly, že se na vznícení iPhonů podílely externí faktory a příčina tedy nespočívá v poruše zařízení jako takového. Podle Applu utrpěly zasažené telefony fyzickou újmu, která vedla k teplotnímu poškození.
V Číně došlo v uplynulé době k několika případům vznícení „šestkových“ iPhonů. Čínské sdružení na ochranu spotřebitelů požádalo cupertinskou společnost o vyjádření. Apple nyní přišel s tím, že po provedení testů došel k závěru, podle něhož netkví příčina vznícení v zařízení jako takovém. U daných telefonů mělo dojít k fyzickému poškození, které mělo za následek vznícení.
Mohlo by vás zajímat

Uživatelů, u kterých ke vznícení telefonu došlo, je v Číně zatím osm. Jejich iPhone 6 se zničehonic vznítil nebo vybuchl. Apple uvedl, že zařízení podrobil několika testům, jejichž výsledek ukázal, že samotné zařízení nebylo příčinou poruchy. K té prý došlo následkem fyzického poškození přístrojů. Podle statistik mohou mít některé lithiové baterie sklon k spontánnímu vznícení, statisticky jde však o jeden případ z milionu. Mnohem častější příčinou jsou nepůvodní nabíječky, vystavené extrémním teplotám.
Mohlo by vás zajímat
Vznícení smartphonů si vždy vyžádá mimořádnou pozornost veřejnosti. Posledním známým skandálem tohoto typu je aféra Samsungu Galaxy Note 7, u nějž byla příčinou vznícení baterie. Té výrobce neposkytl dostatek prostoru v přístroji ve snaze vyrobit co nejtenčí telefon. Aféra vedla k ukončení prodeje a výroby problémového modelu. Podle BBC vedla právě tato aféra k tomu, že čínští spotřebitelé přestali důvěřovat „cizím“ telefonům, a to i přes to, že většina z nich je vyrobena právě v Číně.

Zdroj: 9to5Mac.com