Zavřít reklamu

Je to necelých čtrnáct dní od doby, co jsme vás informovali o prvním iPhonu 7, který explodoval. Celý incident se ovšem zdaleka nepodobal tomu, co se momentálně děje konkurenci, ve formě explodujících Galaxy Note 7. Tak jako tak tento ojedinělý incident způsobil tak trochu rozruch. Nyní se ovšem ukázalo, že onen iPhone 6 Plus nebyl jediným vybuchujícím iPhonem v posledních dnech. Během několika předešlých dní totiž explodoval také nový iPhone 7 a další iPhone 7 Plus. Aby toho nebylo málo, k této trojici se následně přidal ještě jeden iPhone 6 Plus. Na základě těchto událostí tak Apple spustil vyšetřování.

Majitelkou iPhonu je Yvette Estrada, jejíž telefon vybuchl z ničeho nic uprostřed noci. „Z ničeho nic jsem uslyšela hlasité syčení, následně prasknutí a najednou byl kolem celé obrazovky obrovský plamen.“ Celá exploze zapřičinila pouze malý požár a manžel poškozené vše vyřešil rychlým hozením telefonu do umyvadla. Hořící telefon ovšem poškodil drobné vybavení domácnosti. Například noční stolek, pár brýlí a dva stojánky na Apple Watch.

Majitelka doufá v to, že Apple přijde s nějakou kompenzací, jelikož se to mohlo stát za podstatně horších okolností. Samotná společnost začala oba incidenty, týkající se iPhonu 6 Plus, vyšetřovat. Apple již také nabídl kompenzaci ve formě nového stojanu pro Apple Watch, nové nabíječky na chytré hodinky a výměnu za zničený iPhone 6 Plus. Bylo jí nabídnuto také možnost zakoupení nového iPhonu 7, ale za ten by si musela připlatit.

 

Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.