Zavřít reklamu

Koncem minulého měsíce jsme vás informovali o tom, že Apple nabízí u omezeného množství starších modelů MacBooků Pro bezplatný program výměny baterie. Důvodem bylo zjištění, že se tyto modely mohou snadno přehřívat a existuje u nich jisté bezpečnostní riziko. Nyní se jeden z uživatelů podělil o obrazovou dokumentaci, která dokládá, kam až mohou problémy s bateriemi u starších MacBooků Pro vést.

Uživatel jménem Steven Gagne ve svém prohlášení uvedl, že jeho laptop explodoval 17. června tohoto roku. Příslušné fotografie zveřejnil na sociální sítí Facebook, kde si jich všimli redaktoři serveru PetaPixel. Apple ale s nabídkou programu na výměnu baterie přišel až 20. června. To je tři dny poté, co došlo ke zmíněnému výbuchu.

Podle Gagneho MacBook samovolně vzplanul a explodoval v průběhu noci. Gagne uvádí, že když byl v posteli, tak se baterie jeho MacBooku Pro nafoukla. Celá událost nakonec vedla k menšímu požáru v jeho domě. „Umíte si určitě představit, jak rychle jsem vyskočil z postele,“ prohlásil Gagne. Dodává, že ho nejprve zaujal neobvyklý zvuk. Do plné pohotovosti přešel ale teprve poté, co ucítil silný zápach spáleniny a chemikálií.

Na celém případu stojí za pozornost zejména fakt, že ke vzplanutí a explozi došlo ve chvíli, kdy Gagne svůj laptop aktivně nepoužíval. MacBook byl dokonce vypojený ze sítě. K rozsáhlejšímu požáru se závažnými následky ale chybělo podle Gagneho jen velmi málo: „Obvykle nechávám svůj MacBook buďto na gauči v košíku se sešity a poznámkovými bloky. Tentokrát jsem ho ale naštěstí nechal na svém konferenčním stolku. Jsem opravdu přesvědčen o tom, že mi to pomohlo předejít požáru celého domu,“ uzavírá.

MacBooky Pro, spadající pod nový program Applu na výměnu baterie, byly prodávány v časovém rozmezí od září roku 2015 do února roku 2017. Pokud jste svůj MacBook Pro zakoupili v tomto období, můžete si prostřednictvím tohoto odkazu zjistit, zda se na váš počítač program vztahuje. V takovém případě vám bude baterie vyměněna zcela bezplatně. Stačí jej odnést do jednoho z autorizovaných servisů.

Apple MacBook 12"

Související články

Dnes nejčtenější