Zavřít reklamu

Objevil se další případ vzníceného iPhonu, tentokrát v Austrálii. Muži se podařilo zachytit následky vznícení, ke kterému došlo v jeho autě. K podobné nehodě již v minulosti na území Austrálie došlo. Muž je přesvědčen, že při užívání telefonu v ničem nepochybil.

Surfař ze South Coast v australském Novém jižním Walesu zachytil na video následky vznícení jeho iPhonu 7, ke kterému došlo tento týden v jeho autě. Telefon byl pouze jeden týden starý. Mat Jones sdělil médiím, že zatímco se odebral surfovat, zabalil svůj iPhone do několika kusů oblečení a ponechal ho na zadním sedadle auta. Když se vrátil, byl interiér vozu poškozen ohněm. Není to poprvé, co k podobné události v Austrálii došlo.

Jones je přesvědčen, že za požár auta skutečně může vznícený smartphone. V rozhovoru pro 7News uvedl, že telefon nebyl nijak poškozen a že ode dne nákupu nepoužil žádnou nevhodnou nabíječku ani jiné problémové příslušenství. „Tady je ten telefon. Totálně vyhořelý,“ říká ve videu, zachycujícím následky incidentu.

V roce 2011 došlo k samovznícení iPhonu na palubě letadla australské letecké společnosti Regional Express. Z telefonu se při letu začal valit hustý kouř. Zdá se, že Austrálie je v tomto směru prokletá – letos v létě jednomu Australanovi po pádu z kola začal v kapse hořet iPhone 6 a muž utrpěl popáleniny 3. stupně. Zde však nešlo o samovznícení „z ničeho nic“, ale o důsledek poškození baterie telefonu.

https-%2f%2fblueprint-api-production-s3-amazonaws-com%2fuploads%2fcard%2fimage%2f254997%2f398ba6a000000578-3854854-image-m-59_1476958694166
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Mashable.com

Související články

Dnes nejčtenější