Pixel XL vs. Galaxy S7 Edge vs. iPhone 7 Plus – který se nejrychleji nabíjí?

Dnes se podíváme na další zajímavý porovnávací test. Tentokrát navíc formou videa, takže bude obsah velmi dobře stravitelný. Srovnávací testy máme velmi rádi, jelikož mají podstatně větší vypovídající hodnotu, než klasický test jednoho zařízení. Okamžitě totiž můžeme vidět, jak proti sobě konkurenční produkty stojí. A stejně tak je to i v tomto případě. YouTube kanál SuperSaf TV připravil videosrovnání, ve kterém proti sobě stojí Google Pixel XL, Samsung Galaxy S7 Edge a iPhone 7 Plus. Testuje se to, který telefon se nejrychleji ze všech nabije, nebo který z nich dosáhne za určitý čas nejvyšší úrovně nabití. 

Autor testu při měření používá pouze originální nabíječky, které se nacházely v balení společně se zařízením. Co se týče samotné kapacity baterie, která by měla teoreticky tento závod také ovlivnit, největší kousek nabízí Samsung, jehož model obsahuje baterii s kapacitou 3600 mAh. Následuje Pixel XL s 3450 mAh a iPhone 7 Plus s 2900 mAh baterií. iPhone 7 by tedy měl mít teoretickou výhodu, jelikož má nejmenší baterii, která by se tak do plna měla nabít nejrychleji.

Jak Samsung, tak Google ovšem se svými telefony nabízí funkci Quick Charge, kterou iPhone postrádá. A právě Quick Charge zásadním způsobem ovlivňuje to, jak jednotlivé modely dopadnou. Měření začalo na 1% kapacity baterie a zaznamenávalo se, kdy se jaký model dostane na 100%. Při měření byl zapnutý režim letadlo, který zabraňoval jakémukoliv zbytečnému vybíjení akumulátorů. Každých cca 30 minut pak probíhalo kontrolní měření.

Po první půlhodině byl Pixel XL nabitý na 24%, iPhone 7 Plus na 18% a Samsung Galaxy S7 Edge na 46%. Po hodině nabíjení pak byly výsledky na 54%, 36% a 85%. Galaxy S7 Edge se přestal nabíjet po 1 hodině, 29 minutách a 19 sekundách. V tu samou dobu zaznamenává Pixel XL 84% a iPhone 7 Plus pouhých 54%. Po dvou hodinách nabíjení je Pixel XL na 98% a iPhone na 72%. Pixel XL se nakonec plně nabil za 2 hodiny a tři minuty. iPhonu to trvalo ještě o dost déle a plně nabitý byl po 3 hodinách a 27 minutách. Jeho nabíjení tak trvá o 2 hodiny déle, než u Samsungu.

Zdroj: YouTube

Leitz
Vstoupit do diskuze (20)

Diskuze

  To má S7 Edge 3600mAh kapacitu… vydrží citelně déle na baterii než konkurence, i přes QHD panel… verze s Exynosem je dost úsporná, amoled technologie tomu taky napomáhá.

  Reagovat

  Mám zkušenost, že se iphone 7 plus nabíjí s 12W „iPad“ adaptérem výrazně rychleji.
  http://www.apple.com/cz/shop/product/MD836ZM/A/12w-usb-napájec%C3%AD-adaptér-apple?fnode=91

  Reagovat

  Taky můžu potvrdit!

  Na druhou stranu jsem nikdy délku nabíjení neřešil. Mobil dávám do nabíječky před spaním a mám prostě jistotu, že vydrží celý den.

  OT: s iP7 32GB jsem zatím na reálné výdrži 2 a půl dne. Co vy? Musím ale říct, že mám vypnuty aktualizace na pozadí, automatické aktualizace aplikací a omezeny polohové služby některých aplikací. Dále podle mě taky výdrži telefonu napomáhá taky to, že spoustu věcí člověk vyřídí na macu a ipadu. Jinak je pro mě telefon běžný pracovní nástroj a třeba ve fitku z něj poslouchám hudbu přes BT. WiFi, BT a data mám zapnuty celý den, na noc dávám letadlo.

  Pokud si tedy člověk dá tu práci, proleze nastavení telefonu a v kanceláři jej položí na stůl a všechno možné (hovory, whatsapp, messenger, mail,…) vyřídí na macu a doma to samé, popř. na ipadu, tak je na tom ve výsledku iphone s výdrží výborně a najednou to není takový propadák jak se z médii může zdát.

  Reagovat

  Já s tebou souhlasím. Taky nechápu jak někdo tvrdí, že ip nevydrží ani den. Jasny, pokud na tom někdo má nejvyšší jas po celou dobu (coz si myslim, že je zbytecný) a hraje na tom od rana do večera nejakou hru, kor pres data nebo wifi, tak se nemůže divit, že nevydrží kolikárt ani do oběda :). Pokud někdo řeší maily pracovně apod …. no …. osobně neznám člověka, který primárně řeší stovky mailů na telefonu. K tomu má PC, Mac nebo ipad ještě třeba. Z uživatelskýho hlediska by to byl sebevrah odepisovat na iphonu na stovky mailů, i kdyby desítky ….

  Stačí aby jí nenažranej Apple dával standartně. A nemusela se dokupovat.Výrobní rozdíl cenově minimální a ubyl by jim jeden produkt.

  Telefon je sluha, ne pán. Tedy nemíním neustále vypínat Wi-Fi, BT, tlumit jas (to bych si ten skvělej displej moc neužil ne?) apod. Tedy mi nevydrží celý den. Což by vyřešilo rychlo nabíjení. jenže to jaksi zaostalej Apple ještě nepodporuje.

  Hans 20: a kdo rika ze vypinam BT a Wifi a data? Mám všechno std. zapnutý a vydrzim klidně dva dny se zapnutným Sleep timerem pres noc …

  Všechny menší iPhony mají příšerný SOT, náročnějšímu uživatelů vydrží sotva půl dne.

  Plus modely lze s omezením považovat za jednodenní telefon, ten komu vydrží dva dny ho fakticky nevyužívá jako chytrý mobil.

  Reagovat

  Já nyní nabíjím vše USB-C nabíječkou, co mi přišla s novým 13″ MacBookem Pro. Akorát jsem dokoupil kabel USB-C na Lighting. iPad Pro i iPhone 7+ se nabíjejí výrazně rychleji. Hlavně iPad Pro, ten má podporu zrychleného nabíjení přímo podporovanou. U iPhone to zase tak markantní rozdíl není.

  Reagovat

  Jakou to máš Watáš ta nabíječka na PRO? Aby sis nezkurvil baterku …

  Reagovat

  Ono ta nabíječka pro MacBook totiž má dva režimy, pokud nabíjí iPad (vyjma verze Pro) nebo iPhone/iPod, pak jede v režimu 5,2V @ 2,4A, zatímco když nabíjí iPad Pro či Macbook, pouští do nich 14,5V @ 2A

  Hans sorry ale pracuju v jinym oboru nez ty, pane elektrikaři. Fyziku jsem mel naposled na ZS. Ale dulezity je, ze vis co jsem tim myslel ne? 😛

  me taky netrapi delka nabijeni, jak nekdo psal vyse, tak taky nabijim pres noc a pak cely den vydrzi a mam zapnute vsechno, data, wifi, poloha atd.
  Ten atapter od apple co nekdo postnul vyse ma nejaky vliv na zivotnost baterie?

  Reagovat

  Na baterii to vliv negativní nemá, telefon přesně ví, kolik si může dovolit odebírat. Takže silnější nabíječka nevadí. Já pro rychlejší nabíjení používám nabíječku od iPadu

  Reagovat

  Všichni mají výkonnější nabíječky, všichni nabíjejí přes noc, nikomu dlouhé nabíjení vlastně nevadí.
  Tak se mi za chvilku začne asi zdát, že vlastně to dlouhé nabíjení je další výhoda iPhonu proti konkurenci.
  Z mého pohledu je to trochu jinak. Vidím jako zcela trisktní, že iPhone se nabíjí 3,5hodiny a Samsung 1,5 hodiny. To je deklasování o možná víc jak 2 ligy.
  Často se mi stává, že musím někam vypadnout a budu potřebovat silně využívat mobil a nemám přístup ke zdroji, takže třeba jen krátké 20ti minutové nabíjení je ještě možné (klidně i jen v autě). Jenže za tu dobu se mi toho fakt moc bohužel nenabije…
  U premiového produktu bych teda čekal, že tuhle vlastnost tak ukrutně nepo..kazí. Asi zase úspora na nákladech za 20ti centrové komponenty… Holt marže je marže.
  (PS. mám taky nabíječku na iPad, ale všude ji netahám)

  Reagovat

  ne, že by někdo rychlé nabíjení nebral, ale rozhodně to není nic TOP po čem všichni bezprostředně touží navíc si nejsem jist jestli rychlejší nabíjení nemá vliv na životnost baterie. Alespoň u starších baterií to vliv rozhodně mělo. Rozhodně bych preferoval delší životnost baterie než to že bude o hodinu dříve nabito. Rychle nabít potřebuje člověk málokdy.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz