Zavřít reklamu

Dnes se podíváme na další zajímavý porovnávací test. Tentokrát navíc formou videa, takže bude obsah velmi dobře stravitelný. Srovnávací testy máme velmi rádi, jelikož mají podstatně větší vypovídající hodnotu, než klasický test jednoho zařízení. Okamžitě totiž můžeme vidět, jak proti sobě konkurenční produkty stojí. A stejně tak je to i v tomto případě. YouTube kanál SuperSaf TV připravil videosrovnání, ve kterém proti sobě stojí Google Pixel XL, Samsung Galaxy S7 Edge a iPhone 7 Plus. Testuje se to, který telefon se nejrychleji ze všech nabije, nebo který z nich dosáhne za určitý čas nejvyšší úrovně nabití. 

Autor testu při měření používá pouze originální nabíječky, které se nacházely v balení společně se zařízením. Co se týče samotné kapacity baterie, která by měla teoreticky tento závod také ovlivnit, největší kousek nabízí Samsung, jehož model obsahuje baterii s kapacitou 3600 mAh. Následuje Pixel XL s 3450 mAh a iPhone 7 Plus s 2900 mAh baterií. iPhone 7 by tedy měl mít teoretickou výhodu, jelikož má nejmenší baterii, která by se tak do plna měla nabít nejrychleji.

Jak Samsung, tak Google ovšem se svými telefony nabízí funkci Quick Charge, kterou iPhone postrádá. A právě Quick Charge zásadním způsobem ovlivňuje to, jak jednotlivé modely dopadnou. Měření začalo na 1% kapacity baterie a zaznamenávalo se, kdy se jaký model dostane na 100%. Při měření byl zapnutý režim letadlo, který zabraňoval jakémukoliv zbytečnému vybíjení akumulátorů. Každých cca 30 minut pak probíhalo kontrolní měření.

Po první půlhodině byl Pixel XL nabitý na 24%, iPhone 7 Plus na 18% a Samsung Galaxy S7 Edge na 46%. Po hodině nabíjení pak byly výsledky na 54%, 36% a 85%. Galaxy S7 Edge se přestal nabíjet po 1 hodině, 29 minutách a 19 sekundách. V tu samou dobu zaznamenává Pixel XL 84% a iPhone 7 Plus pouhých 54%. Po dvou hodinách nabíjení je Pixel XL na 98% a iPhone na 72%. Pixel XL se nakonec plně nabil za 2 hodiny a tři minuty. iPhonu to trvalo ještě o dost déle a plně nabitý byl po 3 hodinách a 27 minutách. Jeho nabíjení tak trvá o 2 hodiny déle, než u Samsungu.

2016-11-09

Zdroj: YouTube

Dnes nejčtenější

.