Zavřít reklamu

Ať už patříte mezi domácího povaleče, anebo denně cestujete za dobrodružstvím, tak by ve vaší výbavě za žádnou cenu neměla chybět powerbanka. Je však nutno podotknout, že není powerbanka jako powerbanka. Většina z nich je nekvalitně zpracovaná, nedrží si svou kapacitu a dokonce jsou někteří výrobci tak drzí, že si troufnout uvést falešnou kapacitu. Jednu výhodu tyto powerbanky mají – jsou levné. Malá cena se vám však může vymstít poškozením nabíjeného zařízení. Škody jsou poté o mnoho větší, než kdybyste si koupili dražší powerbanku.

Velmi rád trávím svůj volný čas v přírodě, ideálně zcela mimo vymoženosti typu WiFi či elektrické sítě. Pravě absence elektriky však muže být s ohledem na vydrž baterie smartphonů vcelku problémové. Naštěstí ale existuje jednoduché řešení ve formě powerbank. Dnes je to již druhý týden, co testuji powerbanku Mophie Powerstation PD XL, kterou jsem si velice oblíbil. Osobně jsem schopný si připlatit za produkt, který skvěle funguje, a který skvěle vypadá. A to je přesně případ této powerbanky. Hned na první pohled mě powerbanka Mophie okouzlila svým parádním vzhledem, a to jsem ještě neměl ani zdaleka tušení, co všechno se skrývá „pod pokličkou“. Pojďme se tedy nyní prostřednictvím této recenze podívat na powerbanku Mophie Powerstation PD XL o něco podrobněji.

Oficiální specifikace

Na začátku každé recenze nesmí chybět odstavec věnovaný oficiálním specifikacím a různým číslům, které uvádí výrobce. Powerbanka Mophie Powerstation PD XL zvládne uchovat až 10.050 mAh, což může posloužit až k 35 hodinám aktivního používání vašeho zařízení navíc. Druhou výhodou je rychlonabíjení, pomocí kterého můžete nabíjet vaše zařízení až 2,5 krát rychleji. Dobrou zprávou je, že rychlonabíjení je v tomto případě zprostředkováváno pomocí Power Delivery (PD). Power Delivery je jediné rychlonabíjení, které podporují jablečné produkty. Mophie Powerstation PD XL tedy můžete využívat i s vaším iPhonem, anebo iPadem. Maximální možný výstup powerbanky je 18W. Pro srovnání, klasický adaptér, který dostanete k iPhonu, pracuje s pouhými 5W. Powerbanka mimo USB-C (Power Delivery) portu disponuje také klasickým USB-A portem, který nabídne maximálním výstup o hodnotě 12W. Zajímavou funkcí je také Priority Charging. Pokud k powerbance připojíte vaše zařízení, tak se tato funkce postará o to, aby se prvně nabilo vaše zařízení. Až poté se začne dobíjet samotná powerbanka.

Balení

Jak už to bývá zvykem, tak luxusně zpracované produkty mají i luxusně zpracované balení. V tomto případě to rozhodně není výjimkou. Pokud se rozhodnete pro zakoupení Mophie Powerstation PD XL, přijde vám černobílá krabička. Po stranách krabičky najdete vyobrazenou samotnou powerbanku, a také její přednosti. Po otevření krabičky už na vás vykoukne samotná powerbanka, kterou stačí jednoduše vysunout ven. Pod powerbankou poté najdete USB-C kabel, který slouží k dobíjení powerbanky, a také nesmí chybět stručný návod pro správné použití powerbanky.

Zpracování

Jak už jsem jednou zmínil, rád si připlatím za luxusně vypadající produkt, který však také musí luxusně fungovat. Značka Mophie je zárukou kvality, což se nám potvrdilo i v případě této powerbanky. Minimalistický design, který je aplikován právě na recenzovanou powerbanku, je naprosto úžasný. Nevěřil jsem, že by mě mohl design powerbanky tak nadchnout. Většinu uživatelů nadchne například vzhled nového iPhonu nebo Macu – to mě samozřejmě také – ale ještě se mi nestalo, abych tak moc studoval právě design powerbanky. Povrch je vytvořen ze speciálního materiálu, který je odolný proti pádům a poškrábání. Na jednom z boků powerbanky naleznete branding Mophie a jediné tlačítko, vedle kterého se nachází čtyři LED diody. Jak už můžete tušit, tak tlačítko a LED diody slouží k vyobrazení úrovně nabití powerbanky. Na čelní straně se poté nachází dva konektory, o kterých jsme se bavili již na začátku – konkrétně tedy USB-C a klasické USB-A.

Osobní zkušenost

Powerbanku Mophie Powerstation PD XL jsem si doopravdy zamiloval a nejsem v tom sám. Když tuto powerbanku zbystřil můj kamarád, tak se okamžitě ptal na další detaily. Je opravdu zajímavé, že tolik pozornosti dokáže vzbudit právě powerbanka. Co se týče rychlonabíjení, tak k němu nemám žádnou výtku. Osobně rychlonabíjení u svých zařízení používám už nějakou dobu a o obyčejný 5W adaptér už snad ani nezavadím. Powerbanka Mophie rychlonabíjení zvládá na jedničku, nezahřívá se a dokonce i splňuje to, co uvádí výrobce. Během půl hodiny nabíjení pomocí Power Delivery jste schopni se u iPhonu XS dostat na nějakých 50 % baterie, kdežto při použití klasické nabíječky sotva na 20 %.

mophie_powerstation_pd_fb

Závěr

Pokud hledáte kvalitní powerbanku od ověřeného výrobce, tak je Mophie Powerstation PD XL rozhodně to pravé ořechové. Luxusní design v kombinaci s perfektní funkčností vám zajistí úsměv na tváři. Bezpečně můžete pomocí této powerbanky nabíjet až dvě zařízení najednou a využít můžete i rychlonabíjení pomocí Power Delivery. Power Delivery je navíc jediné rychlonabíjení, které si rozumí i s jablečnými produkty. Pokud tedy chcete mít jistotu 100% kompatibility a funkčnosti, tak byste měli zvolit právě řešení od Mophie. Mophie Powerstation PD XL vám mohu s chladnou hlavou doporučit a věřím, že v případě koupě s ní budete na 100 % spokojeni.

mophie_powerstation_pd_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.