Zavřít reklamu

Při čtení nadpisu tohoto článku si možná říkáte „wow, další recenze na obyčejné přebalené sklo z AliExpressu“. Věřte však, že tento případ je úplně jiný – o tom si ale povíme v pozdější části této recenze. Dnes se tedy podíváme na ochranné sklo InvisibleShield Glass+ VisionGuard. Tohle sklo je svým způsobem Bentley mezi ostatními auty, a to proto, že jeho hlavní úlohou je sice chránit displej vašeho mobilního zařízení, avšak stejně důležitou úlohou skla je ochrana i vašeho zraku a všeobecného zdraví. Osobně jsem měl možnost sklo vyzkoušet pro iPhone XS a hned na úvod mám mohu sdělit, že jsem z něj opravdu unesený.

Specifikace

Jak už to bývá zvykem, tak hned po úvodu přichází oficiální specifikace, v tomto případě tedy ochranného skla VisionGuard. Na první pohled sklo vypadá naprosto obyčejně, avšak má dvě vrstvy, kdy každá z nich slouží k něčemu jinému. První vrstva je odolná proti šmouhám, druhá vrstva je tvrzená a odolná proti poškrábání. Sklo disponuje hladkými zesílenými hranami, díky čemuž se nesetkáte s nepříjemným řezavým pocitem tehdy, kdy přejedete po hraně skla. Tato funkce je naprosto skvělá tehdy, pokud vlastníte iPhone X a novější. Většinu gest na nových iPhonech provádíte prsty v dolní části displeje a nejednou se stane, že po hraně skla přejedete. Pokud je sklo nekvalitní, může se stát, že se hranu skla poškrábete, anebo dokonce říznete.

Společnost ZAGG, která za skly InvisibleShield stojí, při vytváření tohoto skla využila technologie Ion Matrix, která zařízení a převážně displej chrání proti nárazům. Samotná aplikace skla je velice jednoduchá a hlavně bez bublin, o tom si však řekneme později v odstavci věnovaném právě aplikaci skla. Nesmím zapomenout na jednu z nejdůležitějších technologií – eyesafe. Tato technologie filtruje škodlivé HEV modré světlo, které produkuje každé mobilní dotykové zařízení.

Digitální únava očí

Vlny vysokofrekvenčního viditelného modrého světla HEV (High-Energy Visible) prokazatelně způsobují digitální únavu očí. Působí totiž přímo do zadní části sítnice. Čím déle se tedy díváte do modrého světla HEV, tím se zvyšuje pravděpodobnost poškození zdraví oka.

Projevy digitální únavy očí:

  • Suché a podrážděné oči
  • Mírná bolest očí
  • Poruchy spánku, usínání
  • Rozmazané vidění
  • Snížená pozornost
  • Podrážděnost
  • Bolest krční páteře
  • Předčasné stárnutí očí

Pokud jste vaším ratolestem pořídili chytrý telefon, tak byste taktéž měli být na pozoru – tedy pokud vám jde o jejich budoucí zdraví. Berte na vědomí, že děti, které jsou mladší 12 let, nemají vyvinutou ochranu sítnice. Své oči si tedy mohou poškodit o mnoho snadněji, než dospělí lidé. Až 65 % dětí používá mobilní telefon minimálně dvě hodiny denně. To znamená, že téměř každé druhé dítě už může mít poškozené oči. Všeobecnou digitální únavou očí trpí 7 z 10 lidí. Ještě aby ne, když až 37 % lidí tráví denně minimálně 9 hodin sledováním displeje, a to jak v práci, tak doma. Alarmující je také fakt, že každý druhý člověk si bere telefon s sebou do postele.

visionguard_technologie

Balení

S prémiovým produktem se očekává, že bude prémiové i balení tohoto produktu. V tomto případě tomu samozřejmě není jinak. Pokud se pro objednání skla VisionGuard rozhodnete, tak vám přijde stylová stříbrno-červená krabička, na které jsou vyobrazeny všechny přednosti skla. Samozřejmě nesmí chybět návod na aplikaci skla, který je vyobrazený na zadní straně krabičky. Po otevření krabičky na vás samozřejmě vykoukne ochranné sklo VisionGuard, dominantou je zde však také kus oranžového plastu. Tento oranžový plast není nic jiného, než aplikátor, pomocí kterého máte 100% jistotu, že sklo nalepíte na zařízení naprosto přesně. Kromě aplikátoru nesmí v balení chybět stylový černý hadřík, vlhčený ubrousek a nálepka sloužící k odlepení posledních nečistot při aplikaci skla. Poslední věcí, kterou v balení naleznete, je malá knížečka, která by měla představovat návod.

Pokud si však knížečku přečtete, tak zjistíte, že se nejedná jen o obyčejný návod k použití. Hned na první straně se totiž nachází informace, pomocí které si můžete nechat zakoupené sklo kdykoliv vyměnit, a to doživotí. Pokud se tedy někdy vaše sklo zničí, a to například pádem zařízení, tak vám jej výrobce těchto skel, společnost ZAGG, vymění. Stačí se registrovat na zmíněných stránkách. Zde poté vyplníte základní osobní údaje a vyberte, které sklo z řady InvisibleShield vlastníte. Poté, kdykoliv vaše sklo rozbijete, tak vznesete požadavek na výměnu, přijde vám nové sklo, zašlete staré sklo zpět, zaplatíte manipulační poplatek 150 korun společnosti ZAGG a je hotovo. Nové sklo vás tedy bude stát akorát cenu poštovného + 150 korun. Zprostředkovatelem této služby je například společnost Ertea.

Aplikace skla

Jak už jsem zmínil v odstavci výše, tak součástí balení skla je i aplikátor, pomocí kterého je aplikace skla opravdu velice jednoduchá. Nejprve tedy očistěte displej vašeho zařízení. K čištění využijte přibaleného vlhčeného a suchého hadříku. Jakmile budete mít displej 100% čistý, tak na telefon přiložte aplikátor a zacvakněte jej. Poté už stačí ze skla strhnout spodní vrstvu a sklo vložit do aplikátoru. Poté zatlačte na prostředek skla a nechte jej, aby se na displej postupně přilepilo. Po přilepení už pouze stačí strhnout vrchní ochrannou fólii, sundat aplikátor a je hotovo. V případě, že se na displeji objeví vzduchové bubliny, tak je hadříkem vytlačte pryč. Pokud na zařízení i přesto nějaké bubliny zbudou, tak sklo nechte přes noc „dýchat“. Sklo je totiž svým způsobem „prodyšné“ a po několika hodinách zmizí i ty bubliny, které nejdou klasickým způsobem vytlačit.

Osobní zkušenost

Přiznám se, že jsem těmto sklům příliš nevěřil. Avšak po vyzkoušení skla InvisibleShield VisionGuard musím konstatovat, že se jedná o opravdu kvalitní a parádní sklo. Vždy jsem používal ochranná skla z čínských e-shopů za „pár šlupek“. Rozhodl jsem se tedy, že dám sklu VisionGuard šanci. Nyní je to třetí týden, co sklo testuji a musím říct, že takový výsledek jsem doopravdy nečekal. Největší změnu pozorují právě v únavě očí. S klasickým sklem jsem doopravdy nevydržel na iPhone koukat delší dobu. Občas si v noci s kamarády zahraji několik her PUBG. S obyčejným sklem se mi vždy špatně usínalo, bolely mě oči a cítil jsem vysoké podráždění. Byl jsem přesvědčený, že pokud uvidím změnu, tak to bude právě v těchto nočních momentech. A musím uznat, že mě sklo opravdu příjemně překvapilo. Po aplikaci skla VisionGuard doopravdy nepociťuji únavu očí a dokonce ani nemám sebemenší problém usnout. Jelikož denně pracuji několik hodin u displeje iPhonu nebo MacBooku, tak je pro mne zdraví očí velice důležité. Teď už vím, že bych si levné sklo bez filtru modrého světla rozhodně nepořídil. Pokud to někdy bude nutné, tak si dražší sklo určitě pořídím znova a s klidnou duší můžu říct, že skla InvisibleShield doporučím opravdu každému.

visionguard_fb

Závěr

Pokud se rozhodnete pro koupi ochranného skla VisionGuard, tak se rozhodně máte na co těšit – a to myslím jen a jen v dobrém. Sklo VisionGuard nejenže ochrání displej vašeho zařízení, ale hlavně také ochrání vaše oči. Díky vrstvy eyesafe bojuje sklo proti digitální únavě očí a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že proti ní bojuje opravdu velice úspěšně. Pokud v noci špatně spíte a máte unavené, čí podrážděné oči, tak je to dost možná právě digitální únavou. Můžu vám garantovat, že společně s ochranným sklem VisionGuard se vám zlepší spánek a nebudete pociťovat únavu. Všeobecně tímto sklem napomáháte svým očím a nemusíte se bát, že dojde k poškození sítnice a dřívějšímu zhoršení zraku. S chladnou hlavou vám po dlouhém třítýdenním testování mohu sklo VisionGuard jen a jen doporučit.

visionguard_fb

Dnes nejčtenější

.