Nový MacBook Pro způsobil obrovskou vlnu zájmu o starý model

|
Kategorie:Mac
Diskuze 9 komentářů

Nový MacBook Pro je velmi rozporuplným produktem. Na jeho představení čekalo obrovské množství lidí a velká část z nich skončila po keynote minimálně rozladěná. Lidé zkrátka očekávali více (co se týče konektivity a výkonu), resp. méně (co se týče finální ceny). Počáteční zklamání pomalu ale jistě opadává s tím, jak lidé přistupují k novým Macům s chladnější hlavou, nicméně jeden dopad už představení nových MacBooků způsobil. Starší modely, které se prodávali jako opravené/refurbished kusy, zmizely ze skladů a ani se po nich nezaprášilo. 

Prodej opravených zařízení je v západní Evropě a USA poměrně běžnou záležitostí. Výrobce zde nabízí modely, které prošly reklamačním řízením a mají za sebou nějakou opravu či částečnou výměnu. Produkty většinou mívají klasickou záruku (v USA jeden rok) a vypadají jako nové. Zcela nové ovšem nejsou, což je naopak vyváženo cenou, která je podstatně nižší, než nový kus. Prodej opravovaných zařízení u nás Apple bohužel oficiálně neprovádí, ovšem v zemích kde se to děje, se velmi rychle rozprodaly loňské modely MacBook Pro.

Uživatelé tak reagují na představení nových modelů a pokud se jim na nich něco nelíbí, sáhnou po starším modelu, který je stále velmi atraktivní, navíc za sníženou cenu. Prodejní ceny se logicky odvíjí od konfigurací, ovšem u některých modelů se jedná o ušetření v řádu několika stovek dolarů. U nás se dají sehnat pouze produkty z druhé ruky. Oficiální prodej opravených MacBooků zde bohužel nemáme.

Zdroj: 9to5mac

|
9
Leitz

Diskuze

  Já jsem letos rozladěnej ze všeho. Hodinkama počínaje (ty jsem teda považoval za hovadinu odjakživa), přes katastrofální iP 7 a notebooky … no docela dobrý, ale cena je mimo a ta nenažranost s příslušentvím to jen dorazila, takže letos Apple nedostane nic 🙂

  Reagovat

  Nezlobte se na mne, ale ja vnímám novy mbp jako vytuneny mb Air …( a jen trosku tlustší vepredu) 🙂 raději sem šel do posledni verze Macbook 12, 512, 1.3 m7 … (me to stačí na vše, pro ty jenž raději koupi co nepotřebuji)

  Reagovat

  Ja mam zas macbook 12 2015 s 512 ssd a vyšiel ma na 1250e – mb pro s 512ssd vychádza na 2200e co som pozeral – a ponúka naviac len gpu + cpu a rýchlejší ssd + touchbar ale to vôbec nepocitam ako plus – cez hub pripájam všetko takže ci to ma 1usb c alebo 4 je mi jedno – samozrejme core m je slimak ale inak je to parádny kúsok so všetkým (force touch, retina, váha, rozmery, butterfly klávesnica a pod)

  Reagovat

  Takže výborný tah od Apple-prodají všechno 🙂

  Reagovat

  Máš pravdu uplne super. Snáď jediná spoločnosť na svete ktorá predstaví nový produkt a rapídne si tým zvýši predaje staršieho. To je tá správna cesta ako sa má robiť biznis, predstaviť takú 3.14čovinu že ľudia radšej kúpia starší model.

  One step forward,
  eight steps back.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz