Zavřít reklamu

Reakce na nový MacBook Pro byly, a stále vlastně ještě jsou, velmi vyhrocené. Mnoho uživatelů nemůže odpustit Applu to, jak své nové notebooky nacenil. Někomu se naopak nelíbí situace s porty, mnoho uživatelů si stěžuje za nedostatečný hardware a tak dále. Výčitek proti novým MacBookům Pro je opravdu hodně. Na druhou stranu se však najdou také uživatelé, kteří s nimi nemají žádný problém, ba naopak. A právě tato druhá skupina bude pravděpodobně podstatně početnější. Phil Shiller totiž oznámil, že nový MacBook Pro zaznamenal tolik předobjednávek, jako žádný jiný MacBook doposud. 

V první řadě je nutné podotknout, že tato informace není potvrzena žádnými oficiálními údaji. Může se tak jednat o další čistě PR prohlášení. Nejedno takové jsme tu před pár dny také měli… Nicméně, v listu The Independent se objevil rozhovor právě se Shillerem, který se v něm zmínil o několika velice zajímavých věcech.

S hrdostí můžeme řici, že jsme ještě nikdy předtím nezaznamenali tolik předobjednávek na nový MacBook Pro, jako nyní s nejnovějším modelem. Jak to tak vypadá, je zde opravdu hodně lidí, kteří jsou z něj stejně nadšení, jako my.

Na otázku, zda-li ho překvapila poměrně hlasitá kritika, která se vynořila krátce po představení, odpověděl: „Upřímně nás to poměrně zaskočilo, ale měli jsme to možná čekat. Ještě jsem neviděl žádný revoluční a skvělý Apple produkt, jehož představení by nevyvolalo alespoň nějakou část negativnějších reakcí a kritiky. Bereme to tak jak to je a myslíme si, že je vše v pohodě. Pustili jsme se do riskantního kroku a s každým posunem vpřed se objeví nové a nové výzvy. Naši zákazníci jsou velmi vášniví, co se našich produktů týče, a právě to je úžasné…

Shiller nezapomněl zmínit fakt, že je dle něj nový MacBook Pro tím nejlepším notebookem, který byl kdy představen. Ovšem v současné chvíli to nemusí být produkt zcela pro každého. „Doufám, že si postupem času každý vyzkouší, jako to vlastně s novým MacBookem je, jak úžasné je s ním pracovat. Je to opravdu obrovský krok kupředu a zářný příklad toho, jak pokračujeme v úsilí o zlepšení celé Mac platformy, kterou tak milujeme a to jak ve stolních počítačích, tak v noteboocích.“

V další části rozhovoru se Shiller zmiňuje o současném trendu konvertibilních notebooků a tabletů. V jejich případě však Apple svůj postoj nezmění. Notebook je notebook a tablet je tablet. Ikonický tvar písmene „L“ má logické opodstatnění. Jedna polovina je na psaní, druhá na zobrazení obsahu. Oba systémy (macOS a iOS) jsou navíc velice odlišné a jejich propojování by nemělo příliš velký smysl. Perličkou rozhovoru byla myšlenka, že nový MacBook Pro obsahuje 3,5mm jack proto, že je to „Pro“ zařízení. Slot na SD karty je naopak již „obstarožní“ a různé redukce či bezdrátové řešení jej dokáží spolehlivě nahradit. Původní rozhovor najdete zde.

all-2016-macbook-pro-fb

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.