Zavřít reklamu

Apple minulý měsíc představil novou řadu MacBooků Pro. Majitelé nejnovějších Maců si ale stěžovali, že jejich staré příslušenství s novými laptopy koliduje. Cupertinská společnost proto oznámila, že zlevňuje své USB-C kabely, adaptéry a další příslušenství, prodávané jak v online shopu, tak i v maloobchodních prodejnách. Jedinou nevýhodou slev je to, že jsou pouze dočasné. S největší pravděpodobností potrvají pouze do konce tohoto roku.

Adaptér USB-C to USB zlevnil Apple o celých deset dolarů, Thunderbolt 3 to Thunderbolt 2 dokonce o dvacet dolarů. USB-C to Lightning zlevnil z 25 dolarů na 19 dolarů za metrovou verzi a z 35 dolarů na 29 dolarů za dvoumetrovou verzi. HDMI i VGA verze víceportových adaptérů se dočkala dvacetidolarové slevy, čtečka SD karet SanDisk Extreme Pro taktéž.

USB-C kabely a rozhraní jsou zlevněny zhruba o 25%. Jedinou výjimku tvoří napájecí USB-C adaptéry a nabíjecí USB-C kabely, prodávané pro použití s těmito adaptéry. Dočasné snížení cen nelze považovat za plnou kompenzaci toho, že uživatelé musí přejít na nové doplňky. V celé věci to ale rozhodně rozhodně pomůže. Po aféře s falešnými nabíječkami na Amazonu by to mohlo odradit i některé kupce, kteří by chtěli nákupem za každou cenu ušetřit. Tím by získali sice levné, ale potenciálně vadné a nebezpečné příslušenství.

redukce-apple
redukce-apple-po-sleve

 

macbook-pro-adapters-usb-c

Zdroj: ArsTechnica.com

Dnes nejčtenější

.