Zavřít reklamu

Vypadá to, že nový MacBook Pro má další problém. Během posledních několika dní se tak jedná již o několikátý. Kontroverze nový MacBook Pro doprovází již od vydání. Ať už se jedná o kritiku nastavené cenové politiky, jednotlivých komponent, zjednodušení dostupných portů či dalších asi milionu věcí, které uživatelům na nových Macích vadí. Dnes tu máme další, tentokrát se týká rozhraní Thunderbolt 3. Thunderbolt 3 (tedy USB-C) Apple prezentuje jako jednotné řešení budoucnosti v oblasti portů. Nyní se ukázalo, že nový MacBook Pro však nemusí spoustu Thunderbolt 3 periferií vůbec podporovat. 

Podle nejnovějších informací to vypadá, že nový MacBook Pro nepodporuje zařízení, která obsahují Thunderbolt 3 řadiče od společnosti Texas Instruments. Mělo by se jednat především o jedny z prvních Thunderbolt 3 produktů, které se objevily na trhu, při počátečním rozšíření tohoto rozhraní.

Na problém narazila společnost Plugable, která se zaměřuje na výrobu periferií, mimo jiné právě s Thunderbolt 3 rozhraním. U několika svých produktů zjistili, že s novými Macy nefungují. Po krátkém hledání problému přišli na to, že za vše může nekompatibilita Maců s produkty, které obsahují onen řadič od Texas Instruments. Díky tomuto zjištění tak musí odložit zahájení prodejů některých svých nových produktů.

Není příliš jasné, jak velkého počtu produktů se tento problém týká. Pokud plánujete nákup nového MacBooku Pro a následně nákup nějakého příslušenství, pracujícím s Thunderbolt 3 rozhraním, důrazně doporučujeme důkladnou kontrolu kompatibility. Podle nejaktuálnějších informací to vypadá, že se tento problém týká většiny periferií, které byly vyrobené před listopadem 2016. Přesná data ovšem nikdo nezná.

2016-macbook-pro-usb-c-fb

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.