Zavřít reklamu

Každý den se objevují nové a nové zprávy, týkající se týden starého představení nového notebooku MacBook Pro. Jako první se objevily ohlasy uživatelů, sledující samotnou keynote. Většina z nich byla z toho, co Apple představil, naprosto rozčarovaná, ale nemělo příliš smysl brát tyto výtky nějak vážněji, jelikož si nikdo z těchto lidí nové MacBooky nevyzkoušel (jakkoliv smysluplné jejich postřehy byly). Následovala reakce médií a jejich zástupců, kteří si nový MacBook Pro vyzkoušeli přímo po keynote. Jejich reakce byly veskrze pozitivní. Nyní ovšem sílí druhá vlna kritiky od uživatelů, tentokrát je vedena profesionály a koncentruje se kolem jednoho, velice dobře napsaného, blogu

Autorem blogu je vývojář Michael Tsai a před víkendem sepsal článek s názvem „New MacBook Pros and the State of the Mac“. V něm sepsal seznam několika věcí, které ho, jakožto profesionála, na novém MacBooku Pro vytáčejí. Vyjádřil svůj pohled na to, jak málo „Pro“ vlastně nový MacBook Pro je a jak Apple ztrácí kontakt s realitou. Jedná se o zajímavé čtení a všem, kteří se o tuto problematiku zajímají, doporučuji návštěvu tohoto blogu. Na takovémto blogu by nebylo nic neobvyklého, existují jich tisíce. Tento však přes víkend nabral obrovským způsobem na popularitě a stala se z něj jakási lavina, koncentrující v sobě veškerou nespokojenost zákazníků s novými MacBooky.

Autor se dal totiž do práce a začal sbírat všechny možné negativní, avšak smysluplné komentáře, které se od představení nových Maců objevily. Blog se následně přes víkend stal natolik populární, že jej citovala některé média. Čímž se na něj nabalilo ještě více uživatelů a v současné době se tak jedná o velice dlouhý seznam chyb (nebo hejtů, jak by mohl někdo oponovat), kterých se Apple v případě nového MacBooku Pro dopustil.

Lidé nejsou kritičtí pouze vůči novým Macům. Nelíbí se jim také fakt, že zcela opomněli jakkoliv okomentovat ostatní produkty z nabídky počítačů. O iMacu, Mac Mini neb Mac Pro nepadlo ani slovo. Autor blogu se obává, že za to může nezájem Tima Cooka o celkovou platformu Macu. Tyto produkty ho údajně příliš nezajímají a proto jim nevěnuje dostatečnou pozornost.

2016-macbook-pro-fb

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.