Zavřít reklamu

Apple na svých stránkách zveřejnil dokument, ve kterém uvádí podrobnosti o USB-C portech s podporou Thunderbolt 3 na novém MacBooku Pro, díky čemuž se dozvídáme nové informace, se kterými se společnost minulý týden na konferenci nepochlubila. Apple v dokumentu například odkazuje na redukce, které doporučuje použít v případě, že chcete připojit příslušenství bez podpory USB-C nebo Thunderbolt 3, což bud drtivá většina. Kromě toho se ale také dozvídáme další důvod, proč se vyplatí pořídit spíše 15″ MacBook Pro namísto 13″ varianty s Touch Barem, tedy samozřejmě pokud chcete novinku používat opravdu jako profesionální stroj.

Apple totiž v dokumentu prozradil, že 13″ MacBook Pro s Touch Barem a Touch ID nemá všechny čtyři porty stejné. Dva Thunderbolt 3 na levé straně jsou poctivé, ale ty dva na pravé jsou svým způsobem omezené. Porty na pravé straně sice podporují Thunderbolt 3, ale s omezenou šířkou pásma PCI Express. Právě z tohoto důvodu doporučuje Apple náročnější příslušenství (5K monitory nebo docky) připojovat do portů na levé straně. 13″ MacBooku Pro bez Touch Baru, který má porty jenom dva (pouze ty dva na levé straně) se omezení netýká, stejně tak není omezený 15″ MacBook Pro s Touch Barem.

Co se týče USB, můžete být v klidu. Všechny USB-C porty na všech variantách MacBooku Pro se chlubí standardem USB 3.1 Generace 2 s rychlostí přenosu až 10Gb/s.

Z dokumentu se ale dozvídáme i další zajímavosti. Například to, že na jeden jediný Thunderbolt 3 port můžete sériově napojit až šest zařízení. Dále pak také, že MacBook lze dobíjet jen z jednoho jediného portu, pokud připojíte nabíječku do všech čtyř portů, MacBook si automaticky vezme energii jen z jednoho, který jí dodává nejvíce.

2016-macbook-pro-usb-c-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.