Zavřít reklamu

Společně se včerejší první beta verzí iOS 10.2 dorazilo i několik nových smajlíků, které si ale prozatím mohou užívat jen registrovaní vývojář. Do iOS 10.2 tak přibyly nové emotikony obličejů, jídla, pití, zvířat a mnoha dalšího. Vyzdvihnout můžeme například klauna, facepalm, selfie, slaninu nebo nový smějící se smajlík.

Nové emotikony přibyly do iOS 10.2 díky novému Unicode 9.0, který byl schválený letos v létě, a který přináší hned 72 nových smajlíků. Apple se tak nové verzi Unicode přizpůsobil snad vůbec nejrychleji a nabízí všechny nové smajlíky ve svém nejnovějším systému.

Apple se v poslední době věnuje smajlíkům snad více, než čemukoli jinému, protože do iOS 10 jich přibylo něco málo přes 100 a nyní jich v iOS 10.2 máme dalších 72 a některé starší jsou dokonce pozměněné. Nedávno dokonce Apple asociaci Unicode požádal o vytvoření dalších několik smajlíků profesí pro ženské i mužské pohlaví, aby tak ve svém systému dosáhl dokonalé emotikonové rovnoprávnosti.

Jak už bylo zmíněno výše, nové emotikony si prozatím mohou užít jen registrovaní vývojáři a od dnešního večera i veřejní testeři, kterým se může stát každý z vás, stačí se jen zaregistrovat na této stránce, přidat si do zařízení příslušný profil a pak si iOS 10.2 stáhnout. Pokud si ale novou betu do svého zařízení instalovat nechcete, tak si prozatím můžete prohlédnout kompletní přehled všech smajlíků v iOS 10.2 níže.

ios-10-2-emotikony-fb

 

Dnes nejčtenější

.