Zavřít reklamu

Společnost Apple povoluje přechod zpět na nižší verzi systému iOS pouze po určitou dobu. Vždy, když vydá novou verzi svého operačního systému, podepisuje ještě několik týdnů i starší verzi. Po jejím uplynutí přestane dané sestavení přes své servery podepisovat a tím pádem ji není možné na zařízení nainstalovat. Zde vzniká otázka, jak má člověk poznat, kterou verzi je možné na zařízení ještě nainstalovat.

Na tu je jednoduchá odpověď. Nejlehčí způsob, jak zkontrolovat status jednotlivých verzí IPSW firmwaru, je přes webovou stránku iNeal TSS. Složitější způsob je přes Terminal ve svém Macu. Tento způsob je však oproti jednoduchému otevření internetové stránky zbytečné provádět.

Jak zjistit, kterou verzi iOS Apple ještě podepisuje

  1. Nejprve budete muset zjistit identifikační kód modelu svého iPhonu, iPadu, iPodu Touch nebo Apple TV. Ten můžete zjistit například na této stránce.
  2. Nyní otevřete iNeal API TSS stránku.
  3. Najděte své zařízení podle modelového označení z 1. kroku.
  4. Najděte číslo verze, kterou byste si chtěli nainstalovat. Pokud je u ní ve sloupci „Signing“ napsáno YES, je možné na tuto verzi přejít.

Důležitým upozorněním je, že downgrade pomocí IPSW souborů je pro nezkušené uživatele náročný a neměli by jej vykonávat. Pokud je použit špatný IPSW soubor, nebude zařízení fungovat. Stejně tomu je i v případě, že danou verzi už Apple nepodepisuje. Pokud se touto cestou i tak vydáte, je na místě si tyto podmínky důkladně ověřit.

iOS 9
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější