Zavřít reklamu

Dnes společnost DJI, která se proslavila svou řadou dronů Phantom, představila zcela nový model v řadě svých kvadroptér. Mavic Pro je nejnovější a také nejmenší ze všech dronů, které DJI kdy představilo. Je navržen tak, aby byl kompaktní a dal se složit do batohu, aby si ho mohl jeho majitel vzít kamkoliv s sebou.

Pokud ohnete jeho ramena a složíte vrtule, je dron velikostně srovnatelný s plastovou pet lahví. Tím se DJI povedlo vytvořit jejich zatím nejkompaktnějšího drona. Žádný dron by neměl postrádat kameru. Mavic Pro na svém těle nese stabilizovaný 12 MPx snímač, který je schopný natáčet 4K video při 30 snímcích za sekundu.

Dron je schopný na jedno nabití létat úctyhodných 27 minut a může se pohybovat v okruhu necelých 7 kilometrů. Díky kameře je také schopný uživateli přinést vizuální navigační systém Flight Anatomy. Ten je v obsažen v novém Mavic Pro vůbec poprvé. Celý systém se skládá z 5 kamer, GPS, GLONASS, ultrazvukových dálkoměrů a 24 výpočetních jader. To vše pomáhá uživateli s navigováním a plánováním tras. Díky navigačnímu systému je dron schopen se vyhnout překážce v rychlosti až 35 km/h, což ale není maximální rychlost, které může dosáhnout. Ta se u tohoto nového modelu pohybuje okolo 65 km/h.

K ovládání je možné zakoupit společně s dronem i dálkový ovladač, ale je ho možné ovládat i přes iPhone nebo iPad v aplikaci dostupné v App Store. DJI tvrdí, že pokud se uživatel rozhodne k ovládání použít svůj chytrý telefon, bude dron schopen být ve vzduchu za méně než minutu.

Za Mavic Pro s ovladačem v oficiálním obchodu zaplatíte 999 dolarů, což vychází v přepočtu na 24 000 korun. Pokud si budete chtít nový model koupit bez ovladače, ušetříte 250 dolarů. Bez ovladače za něj tak zaplatíte 749 dolarů – 18 000 korun. Společnost DJI také k Mavic Pro prodává dodatečně i baterie, za které dáte 89 dolarů – 2 100 korun. Na webu je možné si také předobjednat balíček, který obsahuje drona, 2 baterie, dodatečné vrtule, nabíjecí stanici, adaptér, nabíječku do auta a batoh za 1 299 dolarů – 31 000 korun.

Na webové stránce DJI si můžete nový model Mavic Pro už předobjednat. Na Apple.com by měl být dron dostupný brzy, jelikož ho už Apple na svém webu ukazuje. V oficiálních Apple Storech by měl být Mavic Pro dostupný na začátku listopadu.

dji-mavic-pro-fb

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.