Zavřít reklamu

snapchat-iconAgentura Bloomberg dnes přišla s velice zajímavou zprávou, a to že se Apple chystá do přímého boje s giganty Snapchatem a Instagramem. Společnost údajně chystá svou vlastní aplikaci/platformu na posílání obrázků a videí, jejíž cílem bude právě členská základna mladých uživatelů, kteří Snapchat a Instagram využívají. Hlavní motivací je údajně to, že tyto sociální aplikace jsou jedním z nejvytěžovanějších prvků v telefonech mladých lidí. Podle statistik totiž uživatelé tráví zhruba 50 minut denně na telefoním Facebooku a 30 minut na Snapchatu. Takový zájem se Applu zamlouvá.

Cílem tohoto projektu a jeho vývoje, je nabídnout uživatelům základní a jednoduchou platformu na posílání a upravování videí a fotografií. Projekt je zaměřen především na uživatele, kteří jsou na podobné funkce zvyklí ze Snapchatu a Instagramu. Podle současného plánu se bude jednat o samostatnou aplikaci, která bude k dispozici přes AppStore. Ale předpokládá se, že ji může Apple spojit přímo s některými funkcemi telefonu – například s kamerou.“ Tyto informace Bloomberg získal z nejmenovaného zdroje, který se na vývoji podílí.

Hlavním cílem tedy budou krátké a pokud možno zábavné skeče a videa, která půjdou velice snadno vytvářet. Aplikace by měla podporovat všemožné populární editační prostředky jako filtry, kreslení a podobné. Tedy přesně to, co většina současných uživatelů těchto sítí už dlouhou dobu zná. Aplikace je momentálně vyvíjena s cílem, že s ní bude možné operovat jednou rukou a publikace onoho obrázku či videa by neměla zabrat více než jednu minutu. Včetně editace a dalších doplňků.

Na aplikací, která bude konkurencí Snapchatu a Instagramu, pracují lidé stojící například za Final Cut Pro a další zkušení vývojáři z oboru. V současné době údajně Apple plánuje vydání na rok 2017, ale prý to ještě nebylo zcela upřesněno.

snapchat-for-iphone-image

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.