Zavřít reklamu

logo BluetoothZajímavá informace se k nám dostala z USA. Analytická společnost NPD Group vypracovala studii o tom, jak se prodávají různé modely sluchátek na americkém trhu. Situace je zajímavá zejména na trhu bezdrátových sluchátek, jelikož se zdá, že tento segment roste ze všech ostatních nejrychleji. V červnu dokonce prodeje bezdrátových sluchátek překonaly ty klasické, kabelové modely. Kromě obecné zvýšené popularity tohoto typu sluchátek to vypadá, že se spousta uživatelů připravuje na to, až na trh nastoupí telefony s omezenou konektivitou – zejména pak třeba iPhone, který se tentokrát obejde bez klasického 3,5mm konektoru. 

V červnu stály Bluetooth sluchátka za 54% všech příjmů z prodejů ve sluchátkové kategorii. Celý sluchátkový segment pak meziročně vyrostl o 7%, ale konkrétně Bluetooth sluchátka zaznamenaly nárůst v dvojciferné hodnotě. Ruku v ruce se zvýšenými prodeji také padá cena jednotlivých headsetů. Průměrně ceny klesly o 5% s tím, že více než 30% všech prodejů za první polovinu roku 2016, tvořily sluchátka do 50 dolarů.

Nejprodávanějšími značkami v této kategorii pak jsou Beats, LG, Bose, Jaybird a Skullcandy. Beats a LG pak vlastní více než 65% trhu a v podstatě mu dominují. Značka Jaybird vděčí své pozici v TOP 5 především díky svým skvělým sportovním sluchátkům x2, které jsou v USA extrémně populární, především mezi aktivními lidmi. Pětici uzavírá společnost Skullcandy, která nabízí mnoho levnějších řešení zejména pro nenáročnou (z audio hlediska) klientelu. Je otázka, jak moc se tato statistika změní v druhé polovině letošního roku, až vyjde iPhone bez klasického 3,5mm konektoru.

topbluetoothheadphonebrands-800x456

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.