Zavřít reklamu

Hledáte pohodlná, dobře hrající a stylová bezdrátová sluchátka s podporou aktivního potlačení okolního hluku? V současné době je na trhu poměrně velký výběr a svou troškou chce přispět také výrobce JBL, který aktualizoval své loňské modely. Na letošní novinku v podobě JBL Live 650 BTNC se podíváme v tomto testu. Jde o vyšší řadu minulý týden testovaných sluchátek JBL Live 500BT.

Technické specifikace

JBL Tune 650BTNC nabídnou dvojici 40mm měničů s frekvenčním rozsahem 20Hz – 20kHz, citlivostí 100dB a impedancí 32 ohmů. Stejně jako u levnější varianty, i zde je možné sluchátka provozovat v drátovém nebo bezdrátovém režimu. V balení je přibalený audio kabel, pro bezdrátovou komunikaci pak sluchátka disponují Bluetooth 4.2 s podporou profilů HFP v1.6, A2DP V1.3, AVRCP V1.5. Stejná je také integrovaná baterie o kapacitě 700mAh, která dokáže sluchátkům dodávat energii až 30 hodin v běžném režimu, až 20 hodin při zapnutém ANC, nebo až 35 hodin v drátovém režimu se zapnutým ANC. Nabíjecí cyklus trvá zhruba dvě hodiny. Sluchátka disponují mikrofonem pro audio hovory a také funkcí pro snadné přepínání mezi dvěma připojenými zařízeními. Sluchátka váží 260 gramů a jsou k dispozici ve třech barevných variantách (bílé, modré a černé).

 

Provedení a ergonomie

Porovnáme-li modely Live 500BT a Live 650BTNC, rozdíly v dílenském zpracování jsou minimální, na dražším modelu najdeme jen nějaké hliníkové akcenty navíc. Na rozdíl od modelu Live 500BT však nedocházelo k žádnému vrzání a sluchátka byla kvalitně slícována. Použité materiály jsou takřka totožné, od plastů, přes kovový rám, velurové náušníky a textilem obalený hlavový most. Bonusem u dražší verze je přítomnost látkového transportního obalu. Z hlediska ergonomie je tento model subjektivně o něco málo pohodlnější, než levnější Live 500BT. Těžko říct, co tento dojem způsobuje vzhledem k tomu, že jsou sluchátka víceméně shodná.

Ovládání

I ovládací prvky jsou víceméně shodné. Jediným rozdílem je přítomnost režimu ANC, který se zapíná dedikovaným tlačítkem na pravém náušníku. I tento model sluchátek disponuje podporou pro doprovodnou aplikaci JBL Headphones, ve které si můžete nastavit požadovaný ekvalizér či přepínat jednotlivé režimy přehrávání.

JBL Tune 650BTNC (12)
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zvuková produkce

Velice podobné si jsou oba modely i po zvukové stránce, byť se technicky trochu rozcházejí. U modelu 650BTNC je velkou výhodou přítomnost ANC, tedy aktivního potlačení okolního hluku. To funguje velmi dobře a sluchátka jsou schopna odfiltrovat většinu standardních rušivých elementů v autě, autobuse nebo vlaku. Zapnuté ANC se pochopitelně projeví na podobě přehrávaného zvuku, který je více konkrétní a čitelný, ztrácí však trochu hloubku. Díky ekvalizéru, který je dostupný v doprovodné aplikaci JBL Headphones, si však může výsledný zvukový profil každý upravit dle svého zalíbení. Ze své podstaty však sluchátka disponují „moderním“ zvukem s akcenty výšek a basů.

Závěr

JBL Live 650BTNC jsou o 1 300,- korun dražší, než jejich levnější sourozenec bez ANC. Verdikt je tedy poměrně jasný vzhledem k tomu, že sluchátka jako taková jsou takřka totožná. Pokud často cestujete a přítomnost ANC oceníte, model 650BTNC dává větší smysl. Pokud naopak aktivní potlačení okolního hluku nepotřebujete, nemá cenu si oněch 1 300,- připlácet. Nic navíc (kromě látkového obalu) nakonec nedostanete.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější