Zavřít reklamu

motion stills icon

9. září roku 2015 představil Tim Cook v Bill Graham Civic Auditoriu nový iPhone 6s. Jednou z novinkových funkcí byla možnost pořizování jedinečných Live Photos. Funkce byla opravdu úspěšná, a tak ji Apple integroval i do nejnovějšího iPhonu SE. Nyní se do práce s Live Photos pouští i nová aplikace Googlu, která se jmenuje Motion Stills. Díky nové aplikaci můžeme vytvořit z Live Photos nejenom animovaný GIF a aplikace dokonce dokáže stabilizovat Live Photos, které následně lze umístit za sebe tak, aby vytvořily souvislé video.

Aplikace stabilizují stovky milionů fotografií a vytváří GIF animace z Live Photos. Náš algoritmus používá lineární programování pro výpočet virtuální cesty kamery. Algoritmus následně video stabilizuje tak, že vypadá, jako by bylo natočeno pomocí stabilizačního zařízení, čímž se z fotografií odstraní třes. Z Live Photos se vytvoří GIF, neboli krátké video ve smyčce. Náš algoritmus také identifikuje optimální počáteční a koncové body. Zároveň dokáže jednoduše smazat rozmazané snímky,“ sdělil Google. Snímky po vytvoření budeme mít možnost následně sdílet na sociální sítě.

Existuje několik dalších aplikací, jejichž cílem je vytvářet z Live Photos obrázky ve formátu GIF. To znamená, že aplikace Googlu není jediná, která dokáže vytvářet GIFy z živých fotografií, ale je opravdu pozoruhodné, že Google nabízí pro iOS aplikaci, která pracuje pouze s iOS funkcí. Aplikace Motion Stills znační příchod nových funkcí do služby Fotky Google.

Živé fotografie jdou zatím pouze zobrazit na systému iOS a OS X. Apple oficiálně vydal pro Live Photos poněkud omezené API, které umožní s Live Photos pracovat.

[appbox appstore simple id1086172168]

motion stills fb

*Zdroj: Macrumors.com

Dnes nejčtenější

.