Zavřít reklamu

iOS-6Mezi majiteli iPhonů panuje názor, že s původní verzí iOS byl starší iPhone určitě rychlejší, než s nejnovější, jenže téměř nikdo nemá možnost původní a novější systém na stejném modelu iPhonu porovnat. Pokud si jako příklad uvedeme iPhone 4s, který jako původní systém měl iOS 5, pak dává celkem smysl, že s nejnovějším iOS 9 bude telefon pomalejší, jelikož nový systém, který nabízí spoustu funkcí navíc, je jednoduše náročnější. Na kanálu EverythingApplePro se ale nyní objevilo video, které možná zodpoví často kladnou otázku několika majitelů starší iPhonu, a to, jestli na iPhonu měli nechat původní iOS a na nejnovější tak neaktulizovat.

Youtuber na videu porovnává iPhone 4, 4S, 5, 5S, 6 a 6s a to konkrétně s iOS 5, 6, 7, 8 a 9. Jak sám autor videa uvádí, porovnání nebylo vůbec jednoduché vytvořit a sehnat v dnešní době iPhone 4 s originálním iOS taky nemusela být zrovna nejlevnější záležitost, jelikož jde poměrně o raritu.

První test, který porovnává rychlost zapnutí iPhonu, nám potvrzuje, že mezi testovanými je nejvýkonnější iPhone 6s s nejnovější verzí iOS 9. Špatně si ale nevedou ani starší iPhony ovšem s původní verzí iOS. Nejhůře jsou na tom iPhone 4 a 4S s iOS 7 a iOS 9, na které jsou nové systémy příliš náročné a zařízení jednoduše zpomalují.

Test animací nám ukazuje, že starší iPhone 5 a 5s s původní verzí iOS nepatrně vedou nad ostatními, ale rozdíly jsou v podstatě zanedbatelné. Ovšem iPhone 5s s iOS 7 vede i při spouštění aplikací, App Storu a dokonce i při načítání webový stránek v Safari, což je překvapující. Samozřejmě špatně si nevede ani nejnovější iPhone 6s se starší verzí iOS 9, který vládne hlavně při spouštění her, ale dokonce i zde ho dotahuje iPhone 5s.

Benchmark i test rychlostí připojení dopadly v podstatě stejně a naznačují, že se v tomto případě možná vyplatí neaktualizovat, tedy s výjimkou iPhonu 5, kde je rozdíl opravdu obrovský. Nicméně, rozdíly mezi originální a nejnovější verzí systému jsou mnohdy minimální a ani není potřeba jim přikládat nějaký větší význam.

Nakonec jsou to nové funkce, které zlákají uživatele aktualizovat. Jenže v případě iPhonu 4S s iOS 9 je rozhodně lepší si ponechat originální systém. Dnes již stařičký iPhone 4S má totiž s novým systéme trochu problémy, i když na druhou stranu se nedá říct, že by s ním byl telefon nepoužitelný, jen je výrazně pomalejší, než s iOS 5, se kterým se prodával.

Související články

Dnes nejčtenější

.