Zavřít reklamu

jbl synchros e40bt icon

Sluchátka jsou v dnešní době součástí života každého nejenom mladého člověka, který má rád hudbu. Někteří preferují sluchátka do uší, jiní zase sluchátka náhlavní. Měli jsme tu čest otestovat náhlavní sluchátka JBL Synchros E40BT, které se velikostně vejdou například do školní tašky. Přípona BT znační přítomosti Bluetooth což znamená, že sluchátka jsou i bezdrátová a využijete je i v případě, že Apple představí iPhone 7 bez 3,5mm konektoru. Jaká je ale kvalita zvuku? Je spárování jednoduché?

 

Unboxing
JBL Synchros E40BT dorazila v poměrně velkém mohutném balení, které zajišťuje, že se při převozu sluchátka nepoškodí. Celé balení je doplněno oranžovými prvky a všemu dominuje fotka JBL E40BT. Uvnitř balení naleznete krom samotných sluchátek dostatečně dlouhý kabel, který je zakončený 3,5mm jack konektorem a bohužel nemá ovládání hlasitosti, což však u domácího použití, na které jsou sluchátka určena, není příliš velký nedostatek. Dále se v krabičce nachází usb kabel, pomocí kterého se sluchátka nabíjí. Nepřekvapí nás ani návod, který JBL dává do balení ke každým sluchátkům.

jbl synchros e40bt 1

Design
JBL Synchros E40BT jsou dostupné ve čtyřech barevných variantách, konkrétně v červené, bílé, modré a černé. My jsme měli tu čest testovat bílou variantu, která z dálky působí luxusním dojmem. JBL Synchros E40BT nabízí kompletně uzavřenou konstrukci, kdy vaše ucho pohltí velice příjemný textilní polštářek. Už při rozbalení sluchátek jsem zjistil, že průměr každého sluchátka je trochu menší a vzhledem k tomu, že osobně mám větší uši, tak mi sluchátka hůře zakryla celé ucho, přesto vám ale díky nastavitelné konstrukci mohou JBL Synchros E40BT padnout skvěle.

Na levém sluchátku nalezneme kruhový panel, který má čtyři body stisknutí – dva slouží k zesílení nebo ztišení přehrávané hudby, třetím můžete přeskakovat nebo pozastavovat aktuálně přehrávanou skladbu. Čtvrtý bod zapne funkci ShareMe, která umožňuje sdílet právě poslouchaný obsah s jinými sluchátky současně. Celému stříbrnému kruhovému panelu dominuje nápis JBL, který nikdo nepřehlédne. Na dolní straně nalezneme speciální port, pomocí kterého se sluchátka nabíjí, ale lze k němu připojit dodávaný kabel zakončený 3,5mm jackem. Ve své konstrukci mají také zabudovaný mikrofon pro telefonní hovory.

Jak již bylo řečeno, sluchátka jsou menší, tudíž jsou opravdu lehká. Jak už jsme si zvykli, tak kvalita použitých materiálů je na vysoké úrovni, ale přesto při nasazování sluchátek na hlavu máte poněkud velký strach, že si je při nasazování poškodíte. Plast je tuhý a obtížněji se roztahuje. Tuhost měla v mém případě za následek větší tlak na uši, který jsem ale po několika minutách poslouchání oblíbené muziky přestal naprosto vnímat.

Izolace okolního zvuku je na takové úrovni, jakou byste od JBL očekávali. Abych to uvedl na pravou míru, pokud máte zakryté celé uši, děti ve vedlejší místnosti vás při poslechu hudby nebudou rušit. Menší tlak konstrukce sluchátek na uši je daň, kterou si sluchátka berou, abyste při poslechu nerušili i své okolí. I pokud hrají JBL Synchros E40BT nahlas, vaše okolí uslyší hudbu opravdu minimálně, což může být výhodou například v autobuse, tramvaji nebo letadle.

jbl synchros e40bt 2

Spárování
Jak již bylo řečeno, JBL Synchros E40BT jsou bezdrátová, tudíž lze skladby poslouchat přes Bluetooth. JBL má spárování vymyšleno opravdu jednoduše, tudíž ho zvládne i technicky nepolíbený uživatel. Přiložený návod mě provedl krok po kroku celým procesem spárování. Stačilo pouze stisknout tlačítko se symbolem Bluetooth, které se nachází na boku levého sluchátka. Po stisknutí symbol začne blikat červeno-bíle, což uživateli značí, že se nachází v párovacím módu a jsou pro všechna zařízení viditelná. V iPhonu se zobrazila zhruba během deseti sekund od zapnutí Bluetooth na sluchátkách. Po stisknutí názvu „JBL E40BT“ se iPhone o vše postaral a sluchátka ihned přehrávala veškerý zvuk z iPhonu.

Zvuk
Po spárování jsem spustil skladbu do sluchátek a byl jsem zvědavý, jak budou hrát. Po nasazení a umístění každého sluchátka přesně na ucho, jsem byl s výsledným zvukem spokojen, přesto mě osobně ale trochu mrzela výraznost basové linie, což může to být způsobeno tím, že upřednostňuji výrazné basy. Pro nenáročného uživatele jsou basy více než dostačující. Je však lepší, aby byla hudba vyvážená, než přebasovaná – vyvážený a čistý zvuk sluchátka zvládají na jedničku. I když nejsou basy výrazné, přesto je vnímáte. Výraznější výšky mají výhodu při poslechu skladeb s výrazným vokálem, který tak vynikne ještě více. Pokud přesto toužíte po JBL Synchros E40BT a velice výrazných basech, můžete tento požadavek vyřešit například ekvalizérem, který je již v iPhonu předinstalovaný. Za dobu testování jsem nezpozoroval žádný šum nebo praskání, které by poslech znepříjemňovaly.

Vše opět také záleží na kvalitě skladby, kterou posloucháte. Na výrazných výškách snadno poznáte, která skladba má kvalitu 320kpbs a která naopak 128kpbs. Skvělou zprávou může být pro některé hlasitost, jelikož v této cenové kategorii se jedná určitě o sluchátka s nejvyšší hlasitostí. Už při poloviční hlasitosti hrají opravdu nahlas. Pokud rádi posloucháte hudbu nahlas, koupí těchto sluchátek určitě nešlápnete vedle.

Jak již bylo zmíněno, JBL Synchros E40BT mají ve své konstrukci mikrofon, pomocí kterého lze telefonovat. Máte-li je spárovaná pomocí Bluetooth, jednoduše stisknutím symbolu kolečka na sluchátkách hovor přijmete. Kvalita hovoru závisí hlavně na prostředí, ve kterém se nacházíte. Kvalita mikrofonu přesto nepotěší ani neurazí. V tichém prostředí vám bude druhá strana rozumět každé slovo, horší je to však v hlučném prostředí, kdy mikrofon vnímá kromě vás i okolí. Chcete-li ale nutně vyřídit jeden krátký hovor, neměl by být žádný problém, na dlouhé hovory se však sluchátka nehodí. Mikrofon v  JBL Synchros E40BT je nadstandard, který jistě potěší, ale není nezbytný.

jbl synchros e40bt 3

Baterie
Posloucháte-li hudbu přes dodávaný kabel, sluchátka si berou energii přímo z vašeho mobilního telefonu. Využijete-li možnost bezdrátové technologie,  JBL Synchros E40BT si berou energii ze své litium-ionové baterie, která se nabíjí zhruba 3 hodiny. Na jedno nabití vydrží až 16 hodin nepřetržitého poslechu.

Resumé
Pokud nejste extérmě náročný uživatel, tak JBL Synchros E40BT vás ohromí a nejenom na domácí poslech naprosto postačí. V porovnání s ostatními sluchátky ve stejné cenové kategorii nabízí čistý zvuk s výraznými výškami, které mohou některé uživatele velice potěšit. Uživatele také může nadchnout menší design, který nepůsobí mohutně. Konstrukce je kvalitní a pevná, což mělo při prvních minutách nošení v mém případě za následek tlak ucho. Výhodou je zmiňovaná technologie Bluetooth a opravdu velká hlasitost. Izolaci společnost JBL posunula na vysokou úroveň. Dle mého názoru cena sluchátek odpovídá i výsledné kvalitě zvuku, a v této cenové kategorii byste hledali čistější zvuk marně.

jbl synchros e40bt 4

Související články

Dnes nejčtenější

.