Zavřít reklamu

Apple drops iconPoslední čtvrtletní zpráva IDC o sledování prodejů mobilních telefonů obsahuje pro Apple dobré i špatné zprávy. Začíná poznámkou, že rok 2015 byl fantastický rok pro společnost z hlediska prodejních čísel a průměrnou prodejní cenou.

“Rok 2015 byl obrovský rok pro Apple a iPhone, protože dodávky dosáhly nového rekordu 231.5 milionů, což je růst o 20.2 % oproti roku 2014. Ještě důležitější je, že Apple byl schopen růstu ASP z 663 dolarů ve 2014 na 713 dolarů ve 2015.”

Věci budou těžší tento rok, předpovídají se nízké tržby, je možný pokles o 0.1 %. Zpráva dále tvrdí, že rok 2016 bude těžký, kvůli zpomalení růstu v USA, Evropě a Číně, což jsou klíčové státy pro Apple. Největší nárůst je v současné době na trzích, kde se nakupují levnější značky jako je Indie a Afrika.

Nicméně IDC věří, že vytvoření trade-in programů pro starší iPhony a telefony s Androdiem, pomůže s prodejem. Pevné prognózy tvrdí, že “vrchol iPhonu” bude v průběhu příštího roku.

Apple spustil program trade-in v roce 2013, avšak s omezeným dopadem. Téměř vždy byste získali lepší cenu, kdybyste prodali iPhone na eBay a pak zaplatili za nový iPhone v hotovosti. Ale Apple zlepšil program minulý rok, kdy vydal program trade-in pro konkurenční telefony, pak iPhone Upgrade Program, program pro rozbité telefony a nakonec program se splátkami.

IDC se však domnívá, že budoucí růst iPhonu bude relativně skromný, podle předpovědí okolo 3 % mezi roky 2016 a 2020. Společnost minulý týden oznámila, že počet prodaných Apple Watch dosáhl 4.1 milionů kusů v posledním čtvrtletí roku 2015, což udělalo Apple druhého největšího prodejce wearables za společností Fitbit.

idc
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
iPhone 6s and iPhone 6s Plus
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

//

*Zdroj: 9to5mac

 

Související články

Dnes nejčtenější