Zavřít reklamu

Apple-Pay-1Služba Apple Pay je podporována velkými finančními institucemi ve Spojených státech, Velké Británii a Číně, ale mobilní platby lze pouze využívat u kreditních karet American Express, které nebyly vydány bankou v Austrálii a Kanadě. Apple Pay nepodporuje velké banky ani v jedné z těchto dvou zemí. 

To by se mohlo brzy změnit, alespoň v Kanadě, jak server Macrumors zjistil, MasterCard má v plánu začít podporovat Apple Pay v této zemi do konce roku 2016.  Údaje jsou založeny na neověřeném interním dokumentu, takže nemůže být prokázáno, že to MasterCard opravdu plánuje, dokud se na povrch nedostanou další důkazy.

Kreditní karty MasterCard jsou vydávány řadou největších kanadských bank, včetně BMO, CIBC, RBC, Scotiabank a TD Canada Trust, zatímco karty vydávány obchody, jsou k dispozici od velkých obchodníků jako je Canadian Tire, Costco a Walmart. Většina z těchto obchodů a institucí také nabízejí Visu, ale její plány jsou zatím neznámé.

Podle dokumentu, MasterCard se snaží začít podporovat Apple Pay taky v Brazílii, Hongkongu, Japonsku a Singapuru v roce 2016. Apple již dříve oznámil, že její partnerství s American Express bude expandovat do Hongkongu, Singapuru a Španělsku v letošním roce, zatímco Brazílie a Japonsko by byly zcela nové trhy.

Mezitím vyplulo na povrch, že Apple chystá podporu Apple Pay ve Francii. Apple by mohl učinit oznámení v září 2016, je možné, že už to dělá na WWDC v červnu. Původní zpráva neurčila od kdy bude Apple Pay k dispozici ve francouzských obchodech, ani informace o tom, jaké francouzské banky budou podporovat platby iPhonem.

Apple-pay-mastercard

*Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.