Zavřít reklamu

Coca-cola VRKdyž jste na konci světa, v základním táboru Mont Everestu, uprostřed Afriky nebo na ostrově v Karibiku, máte jistotu že si na všech těchto místech můžete koupit dvě věci. Všude totiž mají tužkové baterky a Coca-Colu. Jedna z nejznámějších značek a bezesporu nejznámější nápoj na světě nyní přichází s novinkou, díky které vybaví brýlemi pro rozšířenou realitu každého na světě, tedy pokud tento projekt projde přes počáteční testování.

Novinka od Coca-Cola Company totiž počítá s tím, že navrhne nové balení 12 plechovek Coca-Coly, které je vyrobeno z recyklovaného kartonu. Dalším balením pak bude obal na dvě klasické 0,5l plastové lahve Coca-Coly, které bude taktéž vyrobeno z recyklovaného kartonu. Nové balení pak snadno proměníte v brýle pro virtuální realitu bez toho, aniž byste museli něco lepit. Stačí jednoduše brýle poskládat. Otázka je, jak vyřeší Coca-Cola čočky, které jsou nutné pro správné zobrazení virtuální reality. Na druhou stranu ty jsou však součástí například Cardboard a není nic jednoduššího než je do krabic prostě vlepit. Výrobní hodnota čoček je totiž mnohem menší než je výrobní hodnota jedné plechovky.

Celá tato vychytávka je přitom založena na projektu Google Cardboard, který jsme podrobně otestovali v článku: Vyzkoušeli jsme Google Cardboard: kus kartonu, který promění váš telefon ve virtuální realitu podobnou Oculus Rift! Vše je zatím ve fázi videa, které sklidilo obrovský úspěch u fanoušků Coca-Coly a uvidíme, kam se koncept posune a zda si jednoho dne postavíme brýle pro virtuální realitu jen díky tomu, že si koupíme Colu. Podívejte se na video níže, jak celý koncept vypadá.

coca-cola-vr-viewer-2
Coca-Cola

Související články

Dnes nejčtenější

.