Zavřít reklamu

Facebook iOS iconNení tomu zase tak dávno, co se oficiální aplikace Facebook naučila rychlé akce přes 3D Touch, které umožní při silnějším stlačení ikony aplikace zobrazit profil, nahrát nebo pořídit fotografii či video a napsat příspěvek. Rychlé akce na ikoně aplikací ale používá málokdo a já osobně ty u Facebooku nepoužívám vůbec. Mnohem zajímavější je ale funkce Peek a Pop přímo v aplikaci, která by umožňovala náhledy na stránky, příspěvky a odkazy vedoucí pryč z Facebooku. Tu se ale modrá sociální rozhodla ve své aplikaci podporovat také a už nyní probíhá její testování.

Prozatím totiž 3D Touch Peek a Pop ve Facebook aplikaci mají jen vyvolení uživatelé, kteří jí testují. Facebook jí samozřejmě postupně rozšiřuje stále novým a novým uživatelům, ale i tak jí už nyní může zkoušet hrstka z nich. Nám se podařilo od jednoho našeho dobrého přítele získat fotografie, jak náhledy přes 3D Touch v aplikaci fungují a informace, co všechno Peek a Pop na Facebooku umí.

Nejde sice o nijak zásadní novinky, ale například díky náhledům příspěvku je nemusíte otevírat ve vestavěném prohlížeči a dokonce je díky spodní nabídce při vysunutí náhledu nahoru lze okamžitě sdílet přes Messenger, u sebe na Facebooku, otevřít v Safari, případně nakopírovat odkaz příspěvku pro další použití. Stejně tak je možné zobrazit náhledy na stránky či profily uživatelů.

Prozatím není jasné, kdy se Facebook rozhodne rozšířit novou funkci mezi všechny majitele iPhonu 6s nebo 6s Plus. V současné době také mezi několika uživateli testuje nové tlačítko „To se mi líbí,“ které bude rozšířeno hned o několik dalších voleb.

Facebook Peek and Pop 3D Touch
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
(pro plné zobrazení obrázek rozklikněte)

Související články

Dnes nejčtenější