Zavřít reklamu

Teď se zamyslete, na co vlastně potřebujete Facebook. Potřebujete i na mobilu sledovat životy druhých nebo každou chvíli dostávat upozornění, že někdo jde na akci ve vašem okolí či vám někdo dal To se mi líbí na novou profilovku? Ve výsledku vůbec ne a ani by vás nezabilo, kdybyste vše zkontrolovali až jednorázově večer nebo když už máte vše potřebné splněné.

Facebooku právě přesně o tohle jde. Chce ve vás vybudovat jakousi závislost, že musíte všechno vědět a mít o všem přehled, přitom když se toho zbavíte, tak ve výsledku zjistíte, že nic podobného nepotřebujete a jen jste plýtvali časem.

A proč o tom všem vlastně píšeme? Skupina na Redditu se zaměřila na to, jak si povede smartphone, když odinstalují aplikace Facebook a Messenger a budou používat jen webové rozhraní. Výsledek byl o 15% vyšší výdrž baterie, což je celkem slušný výsledek.

Používání Facebooku v Safari nebo jiném mobilním prohlížeči má hned několik výhod. Za prvé se nebude aktualizovat na pozadí a nebude vám tak spotřebovávat jak baterie, tak ani mobilní data a za druhé vás hlavně nebude neustále upozorňovat, abyste jej zkontrolovali, ať už co se upozornění nebo zpráv v Messengeru týče. Přitom ve webovém rozhraní můžete také odepsat na zprávu nebo si zobrazit příspěvky a fotografie jiných podobně, jako je tomu v aplikacích.

Facebook FB
zdroj: cydiaos

*zdroj: startitup

Související články

Dnes nejčtenější

.