Zavřít reklamu

Messenger by si mohl najít cestu zpět do původní aplikace Facebook. Důkaz o tom se nedávno objevil v jednom z nových kódů. Facebook tento krok zatím nepotvrdil, ale vypadá to, že je vše potřebné ve fázi příprav. Společnost Facebook oddělila Messenger od své původní aplikace již v roce 2014. Od té doby uživatelům nezbývá nic jiného, než si stáhnout příslušnou aplikaci, pokud na svém zařízení chtějí komunikovat přes soukromé zprávy na Facebooku.

Tento krok na druhou stranu ale uvítali ti, kteří chtěli s přáteli komunikovat i na svém mobilním zařízení, ale nestáli o aplikaci Facebook. Většina uživatelů nicméně nespatřuje v samostatné aplikaci Messenger kdovíjaký přínos – a vypadá to, že si to začínají uvědomovat i ve společnosti Facebook.

Ta nedávno potvrdila, že plánuje sloučení soukromých zpráv všech svých tří služeb – Facebooku, WhatsAppu a Instagramu – do jedné. K tomuto kroku by měl Facebook definitivně přistoupit nejpozději v roce 2020. První přípravy ale probíhají již nyní – a jejich součástí by mohl být právě zmíněný návrat Messengeru zpět do aplikace Facebook.

Jane Manchun Wong, která zmíněný kód objevila, uvádí, že Messenger coby součást aplikace Facebook nebude obsahovat všechny funkce, kterými disponovala samostatná aplikace Messenger. Pokud uživatelé budou chtít komunikovat prostřednictvím hlasového nebo video volání, bez aplikace Messenger se neobejdou. Vypadá to dokonce, že v Messengeru v rámci aplikace Facebook nebude možné ani posílat fotografie. To se ale může časem změnit. Dává vám Messenger jako součást aplikace Facebook smysl, nebo dáváte přednost samostatnému Messengeru?

Facebook on an iPhone home screen drawing focus to the Facebook app and the accompanying Messenger app
(iStockphoto)
IT15-fB-032916-istock
March 23, 2014: Facebook on an iPhone home screen drawing focus to the Facebook app and the accompanying Messenger app.

Dnes nejčtenější

.