Zavřít reklamu

Apple VRPodle informací, které se poslední dobou objevují v čím dál tím větší míře, se Apple začal soustředit na vývoj brýlí pro virtuální realitu. Apple by se tak připojil ke společnostem jako je Sony, Microsoft, Oculus nebo HTC, případně Samsung, které své brýle pro VR již mají nebo na nich usilovně pracují. Podle některých médií si Apple navíc jen nepohrává s myšlenkou virtuální reality, ale má také první prototypy, které testuje.

Německý magazín Computer Bild oslovil známého designéra Martina Hájka, aby pro něj vytvořil koncept VR od společnosti Apple. Martin Hájek vytvořil návrh čistě podle svých myšlenek, vzhledem k tomu, že se na veřejnost zatím žádné náznaky toho, jak bude VR od Applu vypadat nedostaly.

Samozřejmostí je připojení Lightning konektoru a sluchátek, stejně tak jako vyměnitelné gumové popruhy na upevnění brýlí na hlavě. Martin si myslí, že by se brýle mohly připojit k MacBooku, iPadu nebo iPhonu také pomocí Wi-Fi nebo BLuetooth, ovšem přes Lightning konektor se musí dobíjet.

O zobrazení by se měly starat dvě AMOLED obrazovky s vysokým rozlišením a zajímavé je, že brýle mají nabízet jak VR, tak i Augmented reality, tedy jak virtuální, tak i rozšířenou realitu, čehož je dosaženo pomocí dvojice kamer, které mohou v reálném čase přenášet obraz před brýlemi na displeje a doplňovat jej o nejrůznější informace.

Apple VR

Dnes nejčtenější

.