• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  CEO AT&T: Tim Cook by neměl rozhodovat o šifrování iPhonů a bezpečnosti

  AT&TV posledných týždňoch to vyzerá, akoby sa začala USA búriť proti Applu a zvlášť jeho CEO, Timovi Cookovi. Problémom sú hlavne nezhody medzi ním a vládou, ktorá chce donútiť Apple, aby upustil od svojej politiky ochrany súkromia, vrámci ktorej spoločnosť chráni súkromie svojich užívateľov viac, než ktorákoľvek iná spoločnosť na svete. Má to však aj svoju negatívnu stránku, komplikuje to vyšetrovanie prípadov spojených s drogovou činnosťou, v ktorých by mohol byť iPhone potenciálnym dôkazovým materiálom a rovnako tak môžu iPhone pre svoje účely zneužiť aj napríklad teroristi, aj keď tu sme sa už dozvedeli, že ISIS prešla na Android.

  Proti politike Applu však začala bojovať vláda intenzívnejšie než kedy predtým a v tomto boji nie je sama, pretože sa k nej pridali aj zastupiteľstvá jednotlivých štátov ako je New York alebo po novom aj Kalifornia, domovina Applu. Najnovšie vyjadrenie riaditeľa AT&T je tak treba brať už len ako čerešničku na torte. Randall Stephenson sa totiž v rozhovore pre The Wall Street Journal vyjadril, že Tim Cook nie je ten, kto rozhoduje o bezpečnosti a takéto veci by mal nechať na vládu: “Nemyslím si, že by mala Silicon Valley rozhodovať o tom, či je šifrovanie správne. Chápem rozhodnutie Tima Cooka, ale nemyslím si, že práve on je ten, kto rozhoduje. Osobne si myslím, že je to záležitosť, o ktorej by mal rozhodnúť americký ľud a kongres, nie spoločnosti,” a dodal, že medzi AT&T a vládou neprebieha spolupráca a ide čisto o jeho vlastný názor. Ak je to ale súdna žiadosť, potom AT&T poskytne informácie. Ako to teda dopadne a či bude Apple donútený prestať šifrovať svoje zariadenia, uvidíme.


  *Zdroj: The Wall Street Journal; 9to5mac

  Leitz

  Diskuze

   CEO z inej spolocnosti, by sa nemal vyjadrovat v tomto zmysle k produktom inej spolocnosti. Tak ze si myslim ze Randall Stephenson je idiot. Co sa tyka sposobu sifrovania, unia spojenych statov americkych ma moznost vytvorit zakony, ktore to budu riesit, dovtedy sa mozu ….

   Cook riesi sifrovanie v iPhone a nie sifrovanie ako celok. ATsT nech si natiahne kable priamo do NSA. Ich vec.

   Bohužel mu nedošlo že v tuto chvíli je to právě Tim kdo o tom rozhoduje ve své společnosti a já mu držím palce.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online