CEO AT&T: Tim Cook by neměl rozhodovat o šifrování iPhonů a bezpečnosti

AT&TV posledných týždňoch to vyzerá, akoby sa začala USA búriť proti Applu a zvlášť jeho CEO, Timovi Cookovi. Problémom sú hlavne nezhody medzi ním a vládou, ktorá chce donútiť Apple, aby upustil od svojej politiky ochrany súkromia, vrámci ktorej spoločnosť chráni súkromie svojich užívateľov viac, než ktorákoľvek iná spoločnosť na svete. Má to však aj svoju negatívnu stránku, komplikuje to vyšetrovanie prípadov spojených s drogovou činnosťou, v ktorých by mohol byť iPhone potenciálnym dôkazovým materiálom a rovnako tak môžu iPhone pre svoje účely zneužiť aj napríklad teroristi, aj keď tu sme sa už dozvedeli, že ISIS prešla na Android.

Proti politike Applu však začala bojovať vláda intenzívnejšie než kedy predtým a v tomto boji nie je sama, pretože sa k nej pridali aj zastupiteľstvá jednotlivých štátov ako je New York alebo po novom aj Kalifornia, domovina Applu. Najnovšie vyjadrenie riaditeľa AT&T je tak treba brať už len ako čerešničku na torte. Randall Stephenson sa totiž v rozhovore pre The Wall Street Journal vyjadril, že Tim Cook nie je ten, kto rozhoduje o bezpečnosti a takéto veci by mal nechať na vládu: „Nemyslím si, že by mala Silicon Valley rozhodovať o tom, či je šifrovanie správne. Chápem rozhodnutie Tima Cooka, ale nemyslím si, že práve on je ten, kto rozhoduje. Osobne si myslím, že je to záležitosť, o ktorej by mal rozhodnúť americký ľud a kongres, nie spoločnosti,“ a dodal, že medzi AT&T a vládou neprebieha spolupráca a ide čisto o jeho vlastný názor. Ak je to ale súdna žiadosť, potom AT&T poskytne informácie. Ako to teda dopadne a či bude Apple donútený prestať šifrovať svoje zariadenia, uvidíme.


*Zdroj: The Wall Street Journal; 9to5mac

|
3
Leitz

Diskuze

  CEO z inej spolocnosti, by sa nemal vyjadrovat v tomto zmysle k produktom inej spolocnosti. Tak ze si myslim ze Randall Stephenson je idiot. Co sa tyka sposobu sifrovania, unia spojenych statov americkych ma moznost vytvorit zakony, ktore to budu riesit, dovtedy sa mozu ….

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Leitz