Zavřít reklamu

Instagram - iconMinulý rok Apple uvedl společně s Apple Watch funkci zvanou Force Touch, která se později objevila i v MacBooku Pro a v Apple Magic Trackpadu 2. Letošní nové iPhony 6s a 6s Plus přinesl totožnou funkci, akorát s názvem 3D Touch. Jde vlastně o speciálně upravený displej, který rozpozná sílu vyvinutou na displej. Podle toho se provádí různé akce, jako je menu na ikonách, náhledy v různých aplikacích a podobně.

Dnes se objevila aktualizace Instagramu pro Android, která přináší stejná 3D Touch gesta právě i pro Androidí aplikaci. Přitom nepotřebujete mít telefon citlivý na tlak, jako má iPhone. Instagram byl jedním z prvních, který přinesl podporu 3D Touch gest, ihned po zahájení prodeje nových iPhonů. Majitelům těchto iPhonů nabízí možnost náhledů fotek a to silným stiskem na fotografii, čímž se fotka zvětší, ale neotevře. Nemusíte tak poté mačkat tlačítko zpět na hlavní nabídku. To stejné nabízí i aplikace Instagram pro Android.

Co však iPhone nabízí navíc je tzv. „pop“ gesto, které vám při náhledu umožní stisknout ještě více, čímž fotografii otevřete celou. To už Android neumí, ale společnost Instagram jasně ukázala, že podobné funkce se dají provozovat i bez displeje citlivého na tlak.

Android_instagram_3d_Touch

*Zdroj: cultofandroid

Související články

Dnes nejčtenější

.