Zavřít reklamu

Tag-Heuer-logo-Martins-of-GlasgowŠvýcarská společnost TAG Heuer jen před malou chvílí v New Yorku představila své vůbec první hodinky, které by měly konkurovat Apple Watch. Jde totiž o chytré hodinky se systémem Android Wear, což zajistí i kompatibilitu s iPhonem. V podstatě vypadají stejně jako série Carrera, jen namísto běžného ciferníku zde najdete displej, který bude zobrazovat speciální 3D ciferník, u kterého byste neměli poznat téměř žádný rozdíl od toho běžného.

TAG Heuer Connected, jak společnost nové smartwatch pojmenovala, se chlubí 46mm ciferníkem z 2. stupňového Titanu. Řemínek bude nabízen v mnoha barevných variantách a podle slov generálního ředitele Jean-Claude Bivera, bude maximálně pohodlný, jak je u TAG zvykem. Zajímavostí také je, že na těle hodinek najdete jen korunku, která bude sloužit k ovládání a na žádné jiné tlačítko nenarazíte.

Hodinky nabídnou jen tři ciferníky a displej reaguje na gesta, která provedete tím, že na něho poklepete. Jedním klepnutím na chronograf se hodinky probudí  nebo zhasnou a dvojitým kliknutím se pak vracíte zpět. Důležité je poznamenat, že se doopravdy jedná o pravé chytré hodinky a nenajdete zde vůbec žádné mechanické části, jako tomu bývá někdy u jiných chytrých (tzv. hybridních) hodinek.

Zajímavá je rozhodně cena, která atakuje pomalu nejdražší modely Apple Watch. Ta je totiž stanovena na $1500, tedy zhruba necelých 40 000 Kč. Dostupnost je prozatím omezena jen na USA a v online obchodě společnost Tag Heuer, kde si je s šikovností může objednat v podstatě každý. Po dvou letech navíc může majitel s TAG Heuer Connected zajít do oficiálního obchodu, kde mu za $1500 bude vyměněn elektronický vnitřek za mechanický strojek a běžný ciferník.

Nejdůležitější je zmínit, že i když se jedná o hodinky z dílny švýcarských hodinářů, tak takto být označovány nemohou, jelikož se v nich ve skutečnosti nenacházejí žádné mechanické součástky, které by měly s hodinkami co do činění a najdete v nich jen komponenty, jako v jiných chytrých hodinkách.

Kompletní specifikace:

– 46.2 mm in diameter
– 12.8 mm thick
– case, back, and lugs made of grade-2 titanium
– black rubber strap, with additional straps available in red, blue, white, and orange
– 1.5 in. transflective LTPS LCD display
– 360 x 360, 24-bit display
– 240 ppi, 200 nits
– 1 GB main memory, 4 GB storage
– Dual core processor, rate at 1.6 GHz (normal operation speed = 500 mHz)
– 410 mAh battery; 25 hours of battery life
– $1,500

ec45d1a16d26db7087dacf118515906e
deb1f38f9a997020c903a22f5b108bcb

Související články

Dnes nejčtenější