Zavřít reklamu

Guitar Hero LiveActivision sa po piatich rokoch vrátil k jednej z najobľúbenejších sérií na trhu a nielen, že oznámil Guitar Hero Live pre konzoly, Apple TV a iOS, ale spoločnosť práve vydala hru pre zariadenia od Applu. Pre čo najlepší pôžitok sa ale odporúča dokúpiť si k hre prídavnú gitaru, bez ktorej sa verzie pre Xbox One a PlayStation 4 prakticky nezaobídu, keďže predstavujú jediný spôsob, ako ovládať hru na konzolách. K dispozícii sú preto hneď dva bundle. Lacnejší vás vyjde 100 dolárov a obsahuje jednu gitaru s podporou Bluetooth LE, gitarový pás, kód na stiahnutie hry z App Storu a nakoniec aj dvojicu AA batérií. Výhodnejší bundle potom obsahuje 2 gitary a stojí 150 dolárov. Bundle bude v predaji u všetkých veľkých predajcov a tak sa stretávame prakticky s prvou hrou pre iPhone, ktorú si kupujete vo fyzickom obchode, nie v App Store.

Guitar Hero Live prešiel viacerými zásadnými zmenami a kým doterajšie diely boli skôr postavené na tom, získať čo najviac bodov, u najnovšieho dielu ukazujete svoj skill celému svetu. Na vaše podanie jednotlivých skladieb v hre totiž reagujú skutoční ľudia a od toho sa mení aj vaša reputácia vo svetových rebríčkoch. Preto čím lepšie hráte, tým viac vás majú radi. Hra sama o sebe sa vyznačuje singleplayerovým aj multiplayerovým režimom. Súčasťou základnej hry sú dve skladby, no keď si kúpite gitaru, získate ďalších 40 skladieb a prístup k GHTV, odkiaľ si môžete stiahnuť viac ako 200 nových skladieb. Ak by ste chceli hrať hru bez gitary, môžete si hru kúpiť za 50 dolárov čisto v digitálnej podobe.

Guitar Hero Live vyžaduje 3GB voľného miesta na vašich zariadeniach a systém iOS 8 alebo novší. Po stránke hardvéru sa vyžaduje, aby mali užívatelia aspoň iPhone 5, iPad 4, iPad mini alebo iPod touch šiestej generácie. Samozrejme je tu možnosť kúpiť si hru aj pre inú platformu. Nový Guitar Hero je totiž dostupný aj na Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4 a Wii U. Rovnako tak bude hra dostupná aj pre novú Apple TV.

https://youtu.be/6SnIZgESm4c

Dnes nejčtenější

.