Zavřít reklamu

Apple iCarDvojica analytikov spoločnosti Morgan Stanley priniesla jednu spoločnú správu a vravia, že keby Apple vydal svoj vlastný automobil a toto vozidlo by vedelo jazdiť samo, šoférom by to vedelo ušetriť veľmi veľa času, ktorý by mohol byť použitý na iné, produktívnejšie účely. Analytici presnejšie čakajú, že ročne by takto mohli všetci šoféri ušetriť zhruba 400 miliárd hodín, teda zhruba 46 miliónov rokov jazdenia. Na druhú stranu, Apple nie je jediný výrobca, ktorý by mohol predstaviť autonómne vozidlo. Existujú tu mnohé ďalšie značky, ktoré môžu predávať takéto vozidlá aj za nižšiu čiastku, než za akú by svoje auto predával Apple. Reálnejšie preto vyznie tvrdenie, že toľko hodín ušetria šoférom autonómne autá samy o sebe, nie zrovna modely od jedného výrobcu.

Analytici ale veria, že v dnešnej uponáhľanej dobe by mohli ľudia začať vo veľkom prechádzať na samojazdiace vozidlá už len z princípu, že keby sa nemuseli venovať jazdeniu, mohli by sa venovať iným činnostiam a vedeli by využiť čas produktívnejšie, napríklad na lepšiu prípravu vecí do práce alebo na raňajky. Agenútra Morgan Stanley sa tak zároveň pýta: „Akú hodnotu má 400 miliárd hodín? Koľko sú ľudia ochotní zaplatiť za to, aby ušetrili tak veľa času? Je čas začať myslieť na čas.“

Môžeme sa teda dočkať, že autonómne vozidlá budú skutočnou revolúciou vo svete prepravy? Je to možné a už o niekoľko rokov sa možno stretneme s takým prevratom, že automobil si bude môcť dovoliť každý a bude ho môcť používať aj človek, ktorý nemá vodičský preukaz. Teda v USA a moderných západných krajinách určite, u nás… nevieme. Nech už je to akokoľvek, jedno je jasné, Apple si môže uvedomovať túto skutočnosť a práve ona môže byť dôvod, prečo sa bude auto od Applu predávať. Apple ho totiž bude predávať ako vozidlo, ktoré vám ušetrí neuveriteľne veľa času. Práca na automobile však hlavne vyžaduje veľmi veľa bezpečnostných previerok, Apple je totiž kráľ v oblasti medializácie a keby sa stalo, že by došlo k nehode, v ktorej bolo prítomné auto od Applu, okamžite by bola táto skutočnosť využitá na vyvolanie kritiky.

Apple icar

*Zdroj: Cult of Mac

Související články

Dnes nejčtenější

.